Call of Duty WWII Oyuncu Sayısında Büyük Düşüş

Fahri Gün 12 Mar 2018 Oyun 177  0

Popüler savaş oyunlarından Call of Duty serisinin son üyesi Call of Duty WWII’ye olan ilgi giderek düşüyor. Oyun satış başarısını korumasına rağmen oyuncu sayısının ciddi oranda düşmesi dikkat çekiyor.

Bazı oyunlar piyasaya sürüldükten yıllar sonra da hala oynanıyor fakat bazılarının yüzüne çıktığı ilk yılın ardından pek bakılmıyor. Bu unutulup giden oyunlar arasına Call of Duty WII de katılacak gibi gözüküyor. Ortaya çıkan sonuçlar, oyuncuların Call of Duty WWII oynamaktan çabuk sıkıldıklarını gösteriyor.

Oyun çok sattı ve hala satmaya devam ediyor fakat ilginç olan nokta oyuncularını tutamıyor. Elbette Call of Duty bir FPS oyunu ve FPS oyunlarındaki vakit geçirme yüzdeleri açık dünya oyunlarına göre çok daha düşüktür fakat oyunun online tarafında da problem var. Call of Duty WWII şu ana kadar PlayStation 4 üzerinde 15 Milyon adet satsada haftalık oyuncu sayısı 3 milyonu geçmiyor ve daha da kötüsü ortaya çıkan yeni sonuçlar oyunu aynı anda en fazla 25.154 kişinin oynadığını gösteriyor.

Görünen o ki oyunun geliştiricisi online tarafındaki soruna bir çözüm bulmak zorunda. Belki de bunun nedeni artık hikaye tabanlı oyunların daha fazla önemsenip singleplayer tarafına yönelinmesidir. Oyuncular oyunu hikaye olarak bitirince de başka bir oyuna geçiş yaptıklarından Call of Duty WWII oynama süresi düşük gözüküyor olabilir. Bakalım Activision ilerleyen süreçte konu ile ilgili bir çözüm bulmayı başarabilecek mi?

Warframe Free to Play Alanında Rekor Kırıyor
GTFO Korku ve Aksiyon Dozajıyla Çok Konuşulacak
Merakla Beklenen The Outsiders Çıkışını Gerçekleştirdi
Soulcalibur 6 İle İlgili Yeni Oynanış Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)