Scythe Yeni CPU Soğutma Sistemi İle Göz Kamaştırıyor

Fahri Gün 12 Mar 2018 Bilgisayar 687  0

Donanım alanında ürünlerle karşımıza çıkan Scyhte, bilgisayarlar için yeni soğutma sistemi ile geliyor.  Son derece sessiz Ninja 5 CPU soğutma bloğu taktir topluyor.

Bir bilgisayarı açtığınızda zaman zaman değişen bir ses duyarsınız. Bu sesin kaynağı fanlardır. Fanlar dönerken belli derecede ses çıkarırlar. İşte Scyhte’nin Ninja 5 CPU soğutucuları, 120 PWM ekstra sessiz fanları sayesinde bilgisayarınızın sessiz çalışmasını sağlar. CPU stok soğutucuları genelde çok ses çıkarır ve çok yüksek performans sunamaz. Oysa bu ürün çok sessiz çalışıp çok iyi performans ortaya koyar. Zaten fan dönş sınırı sadece 800 rpm’dir. Bu rakam ürünün özel tasarım olmasa dahi çok sessiz çalışabileceğinin bir ispatıdır.

 Ürünün içerisinde büyük ısı blokları ve iki fanı bulunduğu için de çok hızlı dönmeden iyi performans sunabilme imkanı tanımıştır. Selefinin sadece bir fanı bulunmaktaydı ve gürültü seviyesi konusunda yine mükemmel performans sunmuştu. Fakat bu ürünün ilkinden de daha iyi bir soğutma performansı sunabileceğini düşünüyoruz. Çünkü bunda iki fan var ve fanlardan biri havayı soğutucuya aktarırken diğeri dışarıya atmakta. 300 ila 800 RP arasında değişen fan kontrol hızlarında çalışan bu soğutucu fanları, neredeyse duyulmaz gürültü seviyeleri elde edilebilmesini sağlıyor.

Ninja 5 donanımı sessiz olmasının yanında nikel kaplamalı bakır tabandan alüminyum kanatlara hızlı ısı transferini, nikel kaplamalı toplam 6 yüksek kaliteli bakır ısı borusu ile sağlar. 55 mm yükseklikteki RAM modülleri ile çok iyi uyumluluk sunabilir. Montaj sürecinin daha da geliştirilmiş olması montaj çubuğunun önceden monte edilmesi sayesinde oluşmuştur. Montaj çubuğunda yaylı vidalar vardır ve böylece eşit olmayan basıncı ve ağırlığı giderir.

Cihaz hem AMD hem Intel tarafından pek çok soket ile uyumludur. Ürün termal macunu, kullanım klavuzu gibi ek ekipmanlarla birlikte kullanıcıya satılmaktadır. Önerilen perakende satış fiyatı ise 45.00 Euro olup ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz belli değildir.

MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)