Assassin’s Creed İncelemesi

Fahri Gün 24 Ağu 2017 Oyun 1.428  0

Assassin’s Creed serisinin ilk oyunu olan Assassin’s Creed 1’i ayrıntılı olarak masaya yatırıyoruz.

Giriş

Assassin’s Creed serisi bildiğiniz gibi günümüzün en ünlü oyun serilerinden biridir ve bu serinin ilk oyunu Assassin’s Creed 1’dir.  Seriyi bu kadar popüler yapan şey de çok özgün bir hikayeye ve oynanışa sahip olmasıdır. Assassin’s Creed 1’den itibaren bunu açıkça görüyoruz. Oyunun başlangıç kısmında özgün bir yapım olduğunu bas bas bağırıyor ve oyun henüz ilk etapta sizi içerisine çekmeyi başarıyor.

Hikaye

Oyun eski çağlarda geçiyor. Haliyle oyunda ateşli silahlar yer almıyor. Assassin’s Creed 1 oyununda suikastçi kardeşliğinin önemli bir ismiyiz. Karakterimizin adı Altair ve Suriye topraklarında yaşıyor. Suriye topraklarında bulunan suikastçi tarikatında çeşitli görevleri yerine getirmek ve bizden alt merciideki suikastçilere çeşitli görevler vermek için görevlendirildik.

Hikaye Assassin’s Creed 1 oyununda epey önemsenmiş. Oyun size sık sık ara sahneler ile neler olup bittiğini anlatmaya çalışıyor. Yaptığınız görevlerde de gerekli açıklamaları veriyor.  Ancak oyunda bazı görevleri yerine getirirken sıkılacaksınız çünkü bazı görevler kendisini çok tekrar ediyor. Hep aynı noktalardan aynı görevi almak bir süre sonra sıkıcı geliyor ve hadi artık farklı bir şeyler olsun diye düşünüyorsunuz.

Oynanış

Assassin’s Creed 1 her ne kadar oyun hataları içeren bir yapım olsada kesinlikle oynanış açısından kabul edilebilir düzeyde. Oyunda çevre ile etkileşim çok güzel. Hemen hemen her bölgeye tırmanabilmemiz ve insanların olaylara verdiği tepkiler dikkat çekici. Size oyunda canlı bir şehir sunulmaya çalışılmış. Tabii bu elde olan teknolojinin yettiği kadar yapılabilmiş. Oynanış itibariyle başarılı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun size güzel bir açık dünya sunuyor yani şehir içinde özgürce gezebiliyorsunuz. Ancak bir süre sonra biraz sığ kalıyor. Yani yapacak şeyler ana görev haricinde pek yok.   Bu da özgür olsanız dahi ana görevleri yapmadığınızda oyundan sıkılmanıza neden oluyor.

Grafik ve Ses Kalitesi

Oyun üretildiği yıl göz önüne alındığında grafik ve ses açısından oldukça iyi. Zaten Assassin’s Creed serisini özel kılan özelliklerden biri de grafiksel açıdan  güçlü bir yapım olmasıdır. Etrafın tasarımı Suriye’de olduğumuz için ona göre yapılmış ve bu oldukça hoş olmuş. Hatta bulunduğumuz ülke suikastçi kardeşliğinin giyim kuşamına kadar çok güzel yansıtılmış. Oyunu yapan ekip oyunu üretmeye başlamadan önce uzun uzun araştırmalar yapıp o bölgenin insanları ve tarihi, çevresel yapısı hakkında iyi bilgiler edinmiş. Bu da oyunun büyük bir emek ile icra edildiğinin bir işareti.

Genel Değerlendirme

OYUNA VERDİĞİMİZ PUAN : 7.1 / 10

Genel olarak güçlü bir oyun olan Assassin’s Creed 1’i, özellikle daha önce hiç bir AC oyunu oynamadıysanız muhakkak oynayın deriz.

 

Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)