Note 8 İçin Yeni Bir Gear VR Üretiliyor

Fahri Gün 24 Ağu 2017 Teknoloji 751  0

Samsung Note 8 akıllı telefonu ile uyumlu yeni bir Gear VR üretildiği bilgisine ulaşıldı.

Bildiğiniz gibi Samsung’un hali hazırda zaten Gear VR ürünleri bulunuyor. Ancak buna rağmen şaşırtıcı şekilde yeni bir Gear VR ürününün varlığını duyurdu. Söz konusu ürün, Note 8 için özel olarak gelecek fakat diğer modellerle de uyumlu olacak.  İşin tuhaf tarafı ise Note 8, şu an piyasada bulunan Gear VR ürünleri ile uyumlu değil. Bu durumda yeni bir Gear VR ortaya çıkarılması gerekiyordu ve Samsung bu konuda çalışmalar yürütüyor. Note 8 için özel Samsung Gear VR ürününün çok pahalı olacağını da tahmin etmek zor değil.

Neden Özel Üretiliyor?

Yeni Samsung Gear VR esasen bizleri şaşırttı. Çünkü yeni Gear VR ürününün öncekilerden tek ama tek farkı Note 8 ürünü ile uyumlu olması. Yeni bir üretim yerine Samsung Galaxy Note 8’in eski ürünlerle uyumlu olarak tasarlanması çok daha mantıklı olurdu diye düşünüyoruz. Çünkü sonuç itibariyle yeni Samsung Gear VR’ın öncekilerden özellik anlamında, teknolojik üstünlük anlamında en ufak bir farkı bulunmayacak.  Samsung’un bu hamleyi bir pazarlama stratejisi olarak yaptığını düşünüyoruz.

Gear VR cihazının çıkış tarihi ile ilgili olarak bilgilere de ulaştık. Yeni Gear VR’ın çıkış tarihi olarak 15 Eylül 2017 işaret ediliyor.

Etiketler: , ,
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)