Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi

Fahri Gün 12 Ağu 2022 Teknoloji 274  0

Appel Developer hesabını Türkiye’de açmak için ciddi bir bütçe ayırmanız gerekmekte olup, geliştirici hesabını daha ucuza açmak için uygulayabileceğiniz bir yöntem de bulunmaktadır.

Apple Developer yani Apple Geliştirici Hesabının oluşturulması ve kullanıma devam edilmesi için Apple’a her yıl 99 Dolar ödeme yapmak gerekmektedir. Dolar kurunun 18 TL seviyesinde olduğu göz önüne alındığı zaman 1800 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmekte. Bu fiyatın her yıl ödenmesi de ciddi bir külfet oluşturabilmekte olup, bu durumda pek çok kişi Apple üzerinde nasıl daha uygun fiyattan geliştirici hesabı oluşturulabileceğini merak etmektedir.

https://developer.apple.com/programs/ adresindeki adımları kullanmak yerine Apple Store üzerinde bulunan Developer uygulamasını kullanarak geliştirici hesabına sahip olmaya çalıştığınızda 649,99 TL ödemeniz yeterli olmaktadır.

Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın;

İlk olarak Apple Store platformuna giriniz ve Developer kelimesini aratınız . Ardından çıkan Apple Developer uygulamasını yükleyiniz. Uygulamayı çalıştırmanızın ardından çıkan alt kısımdaki Account sekmesine tıklayınız ve sonrasında Enroll Now butonuna tıklayıp geliştirici hesabı haline getirmek istediğiniz Apple hesabı ile giriş yapınız. 

Giriş yapmanızın ardından çıkacak olan Apple Geliştirici Sözleşmesi’ni kabul etmeniz gerekiyor. Sözleşmeyi kabul etmenizin ardından Profram Üyeliği Avantajları çıkacak olup Continue butonuna basarak bilgilendirme ekranını geçin. Enrolling… yazısı uzun süre ekranda kalır ise Sing Out ile çıkıp tekrar giriş yapınız. Ardından Ad Soyad, Adres, Telefon Numarası gibi kişisel bilgilerinizi doldurunuz.

Kişisel bilgilerinizi doldurmanızın ardından hesap türünü seçerken Entity Type ekranı çok önemli olup, bireysel hesaplar için biraz önce saydığımız bilgiler yeterli olmakta iken bir kurum ve devlet organizasyonu adına hesap açmaya çalıştığınız zaman DUNS numarası başta olmak üzere pek çok bilgi gerekmektedir. Bu sebeple hesap türüne dikkat etmek gerekir.

Apple tarafından talep edilen bilgileri sağlayıp sözleşmeyi kabul ettikten sonra da ödeme olarak 649,99 TL ödeyerek geliştirici hesabına çok daha uygun fiyattan sahip olabilirsiniz.

Etiketler: ,
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)