Age of Empires 2 Turnuvası Başlıyor!

Fahri Gün 24 Tem 2018 Oyun 546  0

Ünlü oyun geliştiricilerinden Microsoft tarafından sunulan Age of Empires 2 oyunu bir kez daha canlanacak. Age of Empires 2 için büyük bir turnuva başlıyor.

ZeroEmpires, Age of Empires 2 oyunu ile ilgili yeni bir turnuva tertip ediyor. Üstelik turnuvanın resmi sponsorluğunu Microsoft üstleniyor. Bir yıl kadar sürecek olan turnuvanın ismi The Escape Champions League olacak.

Turnuva kapsamında toplam 8 takım birbiriyle 7 farklı şekilde yarışacak.  Söz konusu 7 farklı alanda en fazla başarı gösteren takım turnuvanın galibi olmaya da hak kazanacak. En yüksek puana erişen ilk iki takım, büyük finale adını yazdıracak ve büyük finalde bir kez daha kozlarını paylaşacaklar.

Maçlar 1v1 de 4v4 de gerçekleşecek olup farklı coğrafyalar temsil edilerek gerçek bir strateji savaşı ortaya konulacak. Turnuvayı herkes ücretsiz olarak izleyebilecek. AoE Twitch kanalına Cumartesi günleri saat 14.00’da girerek turnuvadaki müsabakaları izleyebilirsiniz.

Turnuvada kullanılacak olan oyunun Age of Empires 2’nin ilk hali olmadığını, daha sonradan çıkarılan Age of Empires 2: HD Edition DLC’sinin oynanacağını belirtelim. Bu DLC şu an Steam platformu üzerinde 31.00 TL fiyat etiketiyle satılmakta.

Age of Empires hakkında 

Dünyanın en iyi gerçek zamanlı strateji oyunu serilerinden biri olarak gösterilen Age of Empires, Türkiye de dahil olmak üzere gerçek devletlerden esinlenerek inşa edilen bir savaş oyunudur. Çağlar arasında adeta tarihsel bir yolculuk yaptığınız oyunda amacınız bir devlet inşa etmek ve halkınızı koruyup topraklarınızı genişletmektir. Oyunun tekli senaryo modu, tekli eğlence modu, hem de çoklu oyuncu modu bulunmaktadır.

Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)