Trials Rising Detaylı İnceleme

Fahri Gün 09 Mar 2019 Oyun 359  0

Son günlerde çıkan iddialı oyunlardan Trials Rising’ı masaya yatırıyoruz. Oyun beklentileri verebiliyor mu? Artı ve eksi yönleri neler? Haydi incelemeye!


Günümüzde oyunları incelerken kusursuz ve gerçekçi olmalarından yana bir tavır takınıyoruz ancak unutulmamalıdır ki genel itibariyle oyunların asıl amacı eğlendirmektir. Özellikle de arkadaşlarınızla bir arada oynayabildiğiniz oyunlarda daha fazla eğlenmeyi ve mümkünse kahkaha atmayı istersiniz. Trials Rising öyle bir oyun ki oynarken yaşadığınız buglar can sıkıcı olmak yerine sizi oldukça güldürüyor.
Trials Rising oyunu Redlynx – Ubisoft ortaklığında sunulan iddialı arcade yarış oyunlarından biri. Genel itibariyle gerçekçilik değil eğlence üzerine kurulu olan bir oyun ve arkadaşlarınızla birlikte oynadığınızda bol bol kahkaha atıp eğlenebilirsiniz.

Haydi eğlenceye!

Öncelikle Trials Rising grafik ve efektler bazında çok güçlü bir oyun değil. Aynı zamanda bir yarış oyunu olduğu için güçlü bir hikaye gibi bir beklentinin de olmaması gerekiyor. Daha çok eğlence ve yeniden oynanabilirlik üzerine konuşulması gereken bir oyun olduğunu düşünmekteyiz.

Eğlenceli bölüm tasarımları ve özel karakterler

Oyunun geliştiricisi de aslına bakarsanız eğlence yanını ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmış. Eğlenceli bölüm tasarımları, eğlenceli müzikler ve özelleştirilmiş karakterler sunuyor. Oyunda arkadaşlarınızla yaptığınız yarışlarda dilerseniz dört kişi birbirinizle aynı ekranda mücadele edebiliyor, dilerseniz de ikili takımlara bölünüp koordinasyon yeteneklerinizi sergileyebiliyorsunuz. İki kişi bir motosikletin üzerinde akrobasi yaparak ilerleyip parkuru tamamlama hedefinde oluyorsunuz ve bu çoğu zaman kolay olmuyor.

Oyunda ne gibi eksiklikler var?

Oyunda bazı bağlantı sorunlarının bulunduğunu ve araç kontrollerinde bazı önemli hataların yer aldığını ifade etmek gerekiyor. Bunların zamanla aşılabilecek sorunlar olduğunu da umuyoruz. Netice itibariyle yeni bir oyun ve zaman zaman alacağı güncellemelerle diri kalmayı başaracaktır. Bu bağlamda oyunun çok büyük eksilerinin olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Öte yandan RedLynx’in önceki Trials oyununa nazaran ne gibi farklılıklar sunduğu da tartışılabilir. Oyun genel olarak Trials Fusion’ın oynanışına oldukça benziyor. Geliştirici araç kontrollerine pek dokunmamış ve genel itibariyle oynanış kısmında büyük değişimler yapmamış. Daha çok içerikler üzerine odaklanarak oyuncuya daha dolu ve farklı bir içerik sunma amacı gütmüş.

Yeni haritayla tanışın

Oyunda Kuzey Amerika haritası bulunuyor ve bölüm tasarımı konusunda oldukça güçlü olduğunu her defasında gösteriyor. Oyunda kendi aracınızı ve karakterinizi kişiselleştirebilme imkanınızın da sunulması oldukça hoş. Trials Rising gerçekten zor bir oyun ve ilk kez oynayan bir oyuncunun hemen başarılı olması neredeyse imkansız. Bu yüzden geliştirici mekaniği daha çabuk kavratabilmek için eğitim seviyesi entegre etmiş. Sahip olduğunuz seviyeye göre bölümlerle ilgili ipuçları alabiliyor ve oynanışınızı ona göre geliştirebiliyorsunuz.

Yeniden oynanabilirlik konusunda iddialı

Trials Rising, yeniden oynanabilirlik konusunda oyuncuya istediğini verebiliyor ve parkurlarda yüksek skor elde ettiğinizde daha fazla tecrübe puanı kazanabiliyorsunuz. Oyunda parkurları aştıkça daha zor parkurlarla da karşılaşabilmeniz söz konusu. Bazı parkurlarda bırakın zamanla yarışmayı parkuru tamamlamakta bile oldukça güçlük çekebiliyorsunuz.

Hem konsollara hem PC’ye geldi

Trials Rising oyunu PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında satışa çıkarılmış durumda. Eğer PC üzerinden oynayacaksanız klavye + fare ile kontrolüyle oynamanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz oyunlar gamepad ile çok daha keyifli bir hal alıyor.

NetHanesi Puanı: 8.5 / 10

Etiketler: ,
Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik
Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu
Scarlet Nexus İncelemesi
Game Builder Garage İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)