Travian Legends 3x Nedir Farkları Nelerdir?

Fahri Gün 13 Eyl 2017 Oyun 1.142  0

Travian Legends sürümünde 1x ile 3x arasında ne fark var? 3x ne anlam ifade ediyor? Sorularına yanıt buluyoruz.

Travian Legends üzerinde serverlar hızlarına göre 1x, 3x diye ayrılırlar. Örneğin server 10 yazıyorsa bu normal sürüm anlamını taşır. Ancak 3x ibaresi yer alıyorsa o oyun dünyasında 3x hızla oynayacaksınız demek oluyor.

3x, normal oyun serverlarına göre çok daha hızlıdır. Genel itibariyle çok daha hızlı oynanır ve çok daha çabuk biter. Bu yüzden oyuncular genellikle 3x tercih ederler. 3x nadiren çıkan bir serverda olduğu için 3x kayıtları açıldığında normal bir servera göre çok daha fazla kişi oynar. Bunun başlıca sebebi Travian Legends normal sürümünün ortalama bir yıldan fazla sürmesidir. Oyuncular bu kadar uzun bir zaman her daim oyuna girmek zorunda kalmamak için ve oyun çok yavaş ilerlediği için bir süre sonra sıkılırlar ve oyunu bırakırlar. Özellikle iş güç sahibi, evli insanların normal server oynaması çok daha zor olduğundan 3x’e yoğun bir ilgi vardır. 3x, o oyun dünyasında kurulan WoW süresine göre yaklaşık üç ayda bitiyor. Ancak 3x’te ipin ucunu kaçırdığınızda da yakalamak çok zor oluyor. Çünkü online bir oyun olduğu için ve altın ile çeşitli avantajlar kullanılabildiği için oyuna bakamadığınızda rakiplerinizden çok geride kalıyorsunuz.

3x oyunun tek farkı 1 yıl 3 ay değil. Aynı zamanda örneğin saatlik üretimleriniz normal servera göre 3 kat daha fazla oluyor. Normal serverda örneğin tarlanız beşinci seviyedeyken saatte 100 üretiyorsa 3x’te 300 üretiyor. Böylelikle normal servera göre daha fazla asker basabiliyor, daha çabuk gelişebiliyorsunuz. Aynı şekilde binaların gelişim seviyelerinin süresi ve asker yetiştirme süresi de normal serverdan üç kat daha kısa. Böylelikle bir inşa emri verdiğinizde çok çabuk tamamlanıyor. Böylelikle uzun zaman beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Etiketler: ,
Evdeyken Oynayabileceğiniz Web Tabanlı Oyunlar
Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)