Son Zamanlarda Çıkmış En İyi 5 Mobil Oyun

Fahri Gün 16 Oca 2018 Oyun 525  0

Mobil alanda son zamanlarda piyasaya sürülen en iyi 5 oyunu sizler için derledik. İşte NetHanesi ekibine göre en iyi mobil oyunlar:

Artık mobil alanda oyun oynamak eskisine göre çok daha eğlenceli. Pek çok kaliteli oyun sunuluyor ve mobil oyun dünyası giderek genişliyor. Peki son zamanlarda piyasaya sürülen oyunlar arasında en iyileri hangileriydi?

5. Monument Valley 2

İlk oyunu ile çok beğenilen Monument Valley, ikinci oyunu Monument Valley 2 ile daha da sevildi. Farklı yapısı ile dikkat çeken oyunu kesinlikle denemelisiniz.

 

4. Reigns

Yöneticilik ruhuna sahip olan biriyseniz kesinlikle oynamanız gereken bir oyun. Bu oyunu yetişkinler de tercih edebilir çünkü simulasyon yapısı, stratejik unsurları oldukça tatminkar. Basit mekaniklerine rağmen son zamanların en iyi oyunlarından biriydi.

 

3. Super Mario Run

Zaten Super Mario serisi dünya üzerinde en fazla bilinen oyun serisidir. Bunu çok eski bir oyun olmasına borçlu olan Super Mario, sadece genç nesil tarafından değil olgun yaştaki insanlar tarafından da bilinen bir oyun. Atari dönemlerinde her cihazın olmazsa olmazıydı. Nintendo, uzun zaman sonra Super Mario Run ile mobil platformda yerini aldı. Her ne kadar eski tadı vermesede kaliteli, akıcı oynanışı ve bir efsane olması nedeniyle listemizde yer verdik.

 

2. FIFA Mobile Soccer

Futbol en fazla oynanan oyun kategorilerinden. Bu alanda karşımıza çıkan FIFA Mobile Soccer oyunu her ne kadar mobil platformun sınırlarına göre çizilmiş olsada gerçekçi denebilecek grafiklere sahipti ve oynanış açısından da tatmin ediciydi.  Artık insanlar akıllı telefonlarından da gerçekçi futbol maçları yapabiliyor. EA Games her ne kadar PC alanında son zamanlarda epey eleştirilsede mobil platformda kendisini geliştirmeyi sürdürüyor. Bu bağlamda mobil platformda çok daha iyi EA imzalı futbol oyunları göreceğiz gibi gözüküyor.

 

1.This War of Mine

Farklı projeler bazen çok büyük bir ilgiyle karşılanırken bazen de kimse tarafından duyulmuyor ve duyulsada absürt karşılanıyor. Günümüzde sayısız savaş oyunu var fakat bu savaş oyunlarında hemen hemen hep aynı konular işleniyor. Oysa This War of Mine, bir savaş oyununda farklı deneyimler yaşamanızı sağlıyor. Savaştan arta kalanları konu alan, bazı yaşamlara dokunan bu oyunda savaş ortamında hayatta kalmaya, kaostan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Oyun yapısı itibariyle biraz kasvetli. Bu yüzden eğlenme amaçlı oynanabilecek bir oyundan çok hayatta kalma simulasyonu deneyimlemek isteyenlerin oynamasını tavsiye ediyoruz.

 

Etiketler: , ,
AC Origins İnceleme
Knights And Bikes Çıkış Tarihi Hakkında Sürpriz Gelişme
Immortal Redneck Steam’de Büyük Bir İndirim Aldı
Prey Digital Deluxe Kısa Bir Süreliğine İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)