BlackBerry Yeni Güvenlik Yazılımı Jarvis’i Duyurdu

Fahri Gün 16 Oca 2018 Teknoloji 422  0

Teknoloji  dünyasının sevilen markalarından BlackBerry, yeni güvenlik yazılımı Jarvis’in duyurusunu gerçekleştirdi. Duyuru Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapıldı.

Jarvis adlı siber güvenlik sistemi daha çok otomotiv alanı düşünülerek geliştirildi. Yazılım bu sebeple ilk kez Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda duyuruldu. Fakat otomotiv sektörünün de dışına çıkacak. Bu zamanla gerçekleşecek olup ilk etapta otomotiv alanında göreceğiz. Zamanla sağlık, havacılık gibi kategorilerde de mümkün olacak.

Yazılımın temel amacı diğer yazılımlarda oluşabilecek olası hataları giderip güvenli bir ortam sağlayabilmektir. Bunun için d ebulut tabanlı statik ikili kod tarama çözümünden yararlanıyor. BlackBerry, Jarvis teknolojisini ‘Kullandığın Kadar Öne’ prensibiyle ortaya çıkarıyor. Bu da enteresan bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Jarvis, operatörler tarafından çevrim içi olarak erişilebilecek bir güvenlik yazılımı olacak. Yazılım tarama süreci kısaltılacak ve böylelikle en kısa sürede çözüm sağlanacak.

Etiketler:
Neflix Kullanıcılarının İşine Yarayabilecek Özel Kodlar
Bir Kulaklık Nasıl Kolayca Temizlenir?
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)