BlackBerry Yeni Güvenlik Yazılımı Jarvis’i Duyurdu

Emre BEY 16 Oca 2018 Teknoloji 129  0

Teknoloji  dünyasının sevilen markalarından BlackBerry, yeni güvenlik yazılımı Jarvis’in duyurusunu gerçekleştirdi. Duyuru Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapıldı.

Jarvis adlı siber güvenlik sistemi daha çok otomotiv alanı düşünülerek geliştirildi. Yazılım bu sebeple ilk kez Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda duyuruldu. Fakat otomotiv sektörünün de dışına çıkacak. Bu zamanla gerçekleşecek olup ilk etapta otomotiv alanında göreceğiz. Zamanla sağlık, havacılık gibi kategorilerde de mümkün olacak.

Yazılımın temel amacı diğer yazılımlarda oluşabilecek olası hataları giderip güvenli bir ortam sağlayabilmektir. Bunun için d ebulut tabanlı statik ikili kod tarama çözümünden yararlanıyor. BlackBerry, Jarvis teknolojisini ‘Kullandığın Kadar Öne’ prensibiyle ortaya çıkarıyor. Bu da enteresan bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Jarvis, operatörler tarafından çevrim içi olarak erişilebilecek bir güvenlik yazılımı olacak. Yazılım tarama süreci kısaltılacak ve böylelikle en kısa sürede çözüm sağlanacak.

Etiketler:
Apple, Yeni MacBook Ürünlerinde Klavye Konusunda Sürpriz Yapabilir
GM Otonom Teknoloji İçin Kesenin Ağzını Açıyor
LG’nin İddialı Yeni Akıllı Hoparlörleri Satışta
Horlama Sesine Karşı Özel Bir Kulaklık Geliştirildi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)