Qualcomm Artık Sürücüsüz Araçlarını Akan Trafikte Test Edebilecek

Fahri Gün 25 Ara 2017 Teknoloji 557  0

Sürücüsüz otomobil teknolojisi meydana gelen pek çok kazaya rağmen denenmeye devam ediyor. Bu alanda yoğun çalışmalar sergileyen Qualcomm, artık sürücüsüz otomobilini akan trafikte test edebilecek.

ABD Kalfiorniya, eyaleti hem Silikon Vadisi’ni içinde barındırması hem de sürücüsüz otomobillerin test merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak tabii eyalet içerisinde akan trafikte test yapabilmek için sürücüsüz araç üreticilerinin belli izinlere sahip olmaları gerekiyor.

Yaşanan yeni gelişmeler Qualcomm’un otonom sürüş deneyimini test etmek adına gerekli izinleri aldığı yönünde. Qualcomm, otomobilleri tamamen kendi üretmeyip içerisindeki yapay zekada temel bir payı bulunuyor yani yonga setini üretiyor. Bu yonga seti 9150 C-V2X ve iki ay kadar önce duyurusu yapılmıştı.

İddialara göre Qualcomm’un test edeceği yonga seti pek çok yeni özelliği de içerisinde barındırıyor. Örneğin 360 derece görüş dışı farkındalık bunlardan biri. Tabiri caizse vizeyi kapan Qualcomm, sürücüsüz otomobil yarışını daha da kızıştıracağa benziyor. Hali hazırda araçlarını test etmeye hak kazananlar arasında Apple, NVIDIA gibi devler bulunuyor.

Etiketler:
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)