PUBG Minecraft’ı Bile Geride Bırakmayı Başardı

Emre BEY 09 Oca 2018 Oyun 72  0

PUBG en sonunda PC platformunun en fazla satan oyunu olmayı başardı. Zirvede bulunan Minecraft’ı bile saf dışı bıraktı.

Oyuncular son zamanlarda Battle Royale tarzına çok ilgi gösteriyor. Özellikle PUBG ile başlayan bu akım uzun bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Fakat PUBG öyle bir rekor kırdı ki onun yanına başka bir battle royale oyununun bile yanaşabilmesi pek söz konusu değil.

PC oyunculuğunda geçtiğimiz yıldan beri çok fazla konuşulan PUBG oyununun tam adı Playerunknown’s Battlegrounds şeklindedir. Oyuncular adının daha kolay olması açısından PUBG olarak telaffuz ediyor. Söz konusu oyun, ulaşılması çok zor bir rekora imza attı. Minecraft’ın PC dünyasında ulaştığı satış rakamını geçen PUBG, böylece bilgisayar oyunları arasında gelmiş geçmiş en fazla satılan oyun olmayı başardı. Böylece satış rekoru kıran PUBG, pek çok AAA sınıfı oyunu da çoktan geride bıraktı.

Günümüzde GTA V, Battlefield 1, Call of Duty WW2 gibi birbirinden iddialı ve üst grafik teknolojisine sahip, yoğun senaryoları bulunan AAA oyunlar mevcut. Ancak bunlara rağmen PUBG nasıl oldu da zirvede yerini aldı? Aslında Minecraft’ın uzun zaman zirvede olduğu düşünülürse bunun hem oyunların satış fiyatları hem de sevilme miktarlarıyla ilgili olduğu anlaşılabilir. Minecraft günümüzde özellikle cocuklar tarafından çok fazla seviliyor ve genç nüfusun çok yüksek olduğu düşünülürse çok şaşırılacak bir sonuç değil. Aynı zamanda PUBG oyunu da özellikle Çinli oyuncular tarafından çok seviliyor. Bildiğiniz üzere Çin dünyanın en kalabalık ülkesi ve Çinli çoğu oyuncunun PUBG oynaması zaten PUBG oyununun üst sıralarda yer almasına yetiyor.

Bakalım bu sonuçlar karşısında oyun dünyasında ilerleyen süreçte neler olacak? Bizim tahminimizce battle royale tarzı oyunlar daha da artacaktır ve PUBG bir süre daha yükselişte seyredecektir.

Etiketler:,
Tower of Time Oyunu İle İlgili Sürpriz Gelişme
Call of Duty: WWII Eklentisi Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı
Son Zamanlarda Çıkmış En İyi 5 Mobil Oyun
Yeni Türk Yapımı Video Oyunu 6 Şubat’ta Çıkacak

Yorum Yapmayı Unutmayın :)