PlayStation App Yenilendi

Buğra Özçelik 09 Kas 2017 Oyun 634  0

Son günlerde PlayStation kullanıcılarının dikkatini günden güne daha çok çekmekte olan resmi Playstation uygulaması baştan sona bir yenileme çalışmasına dahil edildi. Yenilenen uygulamayı hem iOS hem de Android sistemli cihazlarınıza indirebiliyorsunuz. Bakalım yenilenen PlayStation uygulaması bizlere neler sunuyor?

 

 

Yenilenen PlayStation uygulamasında ilk göze çarpan kısım ana ekranın baştan sona yenilenmiş olması diyebiliriz. Burada diğer arkadaşlarınızın hangi oyunlarda neler yaptıklarına kadar takip edebiliyor olacaksınız. Üstelik bu hareketleri beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Sizler de kendi durumunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu yönüyle uygulama kendi çapında ufak bir sosyal platforma dönüşmüş demek doğru olur.

 

 

PlayStation uygulamasının bir diğer yeniliği ise hangi arkadaşlarınızın o sırada oyun oynuyor olduklarını görebilmek ve uygulama üzerinden de yeni arkadaşlar ekleyebilmek. Resmi etkinlikler ve kupalar ile ilgili detaylı bilgilere de yine bu uygulama üzerinden ulaşabileceksiniz. Araya bir dipnot olarak PlayStation kupalarının artık PS Store üzerinden satın almalarda size indirimler sağlayacağını eklemek isteriz. Şimdilik sadece Amerikan PS Store üzerinden mümkün olsa da çok kısa zamanda global olarak bu özellik kullanılabiliyor olacak.

Resmi PlayStation uygulaması üzerinden oyun ve benzeri satın almalar gerçekleştirebilmek oyuncuların bir süredir belki de en çok beklediği özellik olarak kabul ediliyordu. Ancak maalesef yeni versiyonda da hala bu konuda büyük bir gelişme yaşanmamış. Fakat uygulamada PS Store bölümüne girmek istediğinizde sizi tarayıcı üzerinden direk olarak PS Store sayfasına aktarması hiç yoktan iyidir dedirtiyor.

Sizler PlayStation kullanıcısı olarak bu uygulamayı kullanır mısınız? Yorumlarınızı bizlerle yazımızın alt kısmındaki bölümde paylaşmayı lütfen unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)