Playerunknown’s Battlegrounds Xbox One’da Rekor Kırdı

Fahri Gün 16 Mar 2018 Oyun 485  0

PC dünyasını kasıp kavuran PUBG, şimdi de Xbox One platformunda rüzgar gibi esiyor. PUBG, Xbox One için satış sayısı 5 milyonu geçti.

Microsoft’un gözbebeği Xbox One, Sony’nin PlayStation platformu gibi bir deve karşı mücadele ediyor. Xbox One’ın günümüzdeki oyuncu kitlesi hiç de azımsanmayacak gibi değil. Fakat kimse PUBG oyununun Xbox One’da böyle bir başarıya ulaşacağını beklemiyordu. Xbox One platformunda 5 milyondan fazla PUBG satın alınması dikkat çekti.

Bu başarının altında yatan önemli sebep de konsol oyuncularının bu oyunu çok merak etmesidir. Geçen yıl bilgisayarlar için çıktı ve erken erişim sürecinde bile inanılmaz bir ilgi topladı. Ardından oyunun Xbox One platformuna da gelmesi büyük satış rakamlarına ulaşmasını sağladı. Sadece üç ay içinde 5 milyonu yakalayan PUBG ekibi, bu zaferi oyuncularıyla paylaştı.

Xbox One’da PUBG büyük bir sükse ile yola başlamıştı. Xbox One üzerinde ilk satışa çıktığında ilk 48 saat içerisinde 1 milyondan fazla satmasıyla da dikkat çekmişti. PUBG ekibi oyunu satın alanlar için ceket hediye etmiş, böylece satış rakamlarının daha çok hızlanmasını sağlamıştı.

PUBG akımı Xbox One’da uzun bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım oyun 10 milyonu da aşabilecek mi?

Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı
Marvel Karakterlerinin Bulunduğu 5 Mobil Oyun

Yorum Yapmayı Unutmayın :)