Nioh 2 Detaylı İncelelemesi

Fahri Gün 28 Haz 2020 Oyun 240  0

Uzun süredir oyun incelemesi makalesi yazmamıştık ve ilk fırsatta bir inceleme yapmayı planlıyorduk. Bu doğrultuda Nioh 2 oyununu masaya yatırdık.

Nioh 2 , ilk oyundan sonra çıkmasına rağmen ilk oyunun öncesini anlatmakta. Mücadelelerin nasıl başladığını ortaya koymakta. Seri haline gelen yapımın ilk oyunu 2017 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Özellikle dövüş sistemi ile büyük övgüler almış ancak aynı zamanda çok zor olduğu için de pek çok eleştiriye maruz kalmıştı.

16.Yüzyıla Gidiyoruz

Nioh 2 oyununda ilk oyundan daha eski bir zamana 1555 yılına gitmekteyiz. Mücadelelerin nasıl başladığını öğrendiğimiz oyunda karakterimizin insan bir baba ile yokai bir annenin çocuğu olduğunu öğreniyor ve kötü yokaileri avlayarak göreve başlayan bir samuray oluyoruz. Yokailer oyun boyunca savaştığımız ruhlar tarafından ele geçirilen varlıklar olup, bu varlıklara karşı mücadelelerimiz sırasında epey dikkat etmemiz gerekiyor.

Hikaye Nasıl?

İlk Nioh oyunu açıkçası hikaye tarafında biraz zayıf kalmıştı. Hikaye anlatımı konusunda yeterli seviyede değildi. İkinci oyundaki hikaye ise daha akıcı ve açıklayıcı bir şekilde oyuncuya sunuluyor. Oyunda ana karakterimiz William Adams’nı doğumundan öncesi de anlatılmakta olup bu doğrultuda Toyotomi Hideyoshi ismi öne çıkıyor.

Oynanış

Oynanış olarak ilk oyuna benziyor ancak ilk oyundan çok daha fazlasını sunmayı başarıyor. Pek çok farklı silah ve teknik ile oyuncuya çok fazla seçenek sunmaya devam ediyor. İlk oyunu oynayanların oynanış tarafında ikinci oyuna çok çabuk adaptasyon sağlayacağını kesinlikle söylemek mümkün ve bunun yanında silahı tutuş şeklinize göre değişkenlik kazanan saldırılar yapabilme ve aynı şekilde çeşitli savunma yöntemleri oluşturabilme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda samuray ve yokai yeteneklerimiz için farklı yetenek ağaçlarımız bulunuyor. 11 farklı silah ağacını da kendi istediğimiz şekilde doldurup kullanabiliyoruz. Yokai formu özellikle zorlu savaşlarda en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Üç farklı türden yokai formlarından birine dönüşüp durdurulamaz bir güç haline gelebiliyorsunuz. Oyun içerisinde öldürmüş olduğumuz yokailer bazen özlerini düşürebilmekte. Bu özleri de kuşanıp o yokainin teknik yeteneklerini kavrayabiliyoruz.

Ekip etkileşimi

Oyun içerisinde bazı bölümlerde ekibinizdeki üyeler size katılıyor ve böylece beraber ilerlemenize imkan doğuyor. Oyuncunun karakterinin bir kopyası NPC olarak katılabiliyor ve belli sayıda düşmanı alt edene kadar sizle birlikte oynayabiliyor. Bunun da oyuna getirilen güzel bir özellik olduğunu belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda 3 kişiye kadar co-op oynama imkanı da sunuluyor.

İlerledikçe zorlaşıyor

Nioh 2 ilk başlarda biraz daha kolay gibi gözüksede oyunda siz ilerledikçe daha zorlayıcı düşmanlarla karşı karşıya geliyorsunuz .Özellikle çok yüksek hasar veren ve çok fazla canı bulunan düşmanlar canınızı sıkabilir. Bunlara karşı önceden iyi bir taktik belirleyip o şekilde mücadele etmeniz isabetli olacaktır. Özellikle ilerleyen bölümlerdeki boss savaşları sinir harbi yaşamanıza dahi neden olabilecek türden doğrusu. Aman dikkat diyelim.

Görsellik

Grafiksel açıdan ilk oyunun üzerine biraz daha bir şeyler koyabilen bir oyun olmuş ve bu bağlamda özellikle ara sahnelerin görsel açıdan oldukça hoş gözüktüğünü belirtmek gerekiyor. Japonya’nın kendisine has eski atmosferini güzelce yansıtmayı başaran güçlü grafikler ile gerçekten de iyi bir oynanış bir araya geliyor ve böylece ortaya deneyimlenmesi gereken yeni bir Nioh oyunu daha çıkmış oluyor.

Şans verin !

Nioh 2 gerçekten de iyi hazırlanmış , aksiyon dozajı epey yüksek bir oyun. Özellikle ilk oyunu oynadıysanız ve hikaye ve oynanış hususunda yeni şeyler görmek istiyor, boşlukları birleştirmek istiyorsanız o halde bu oyunu mutlaka bir deneyimlemeniz gerektiğini belirtelim. PlayStation 4 platformu içerisinde Bloodborne gibi ciddi bir rakibe karşı alternatif olarak nitelendirilebilecek gayet keyifli bir oyun olmuş.
Etiketler:
Bioshock The Collection İçin Büyük Bir İndirim Fırsatı Sunuldu
PUBG Mobile UC Satın Alma Rehberi
Bu Fiyata Daha İyi Oyun Yok ! The Witcher 3 İndirime Girdi
NBA 2K21 18 Şubat’a kadar büyük bir indirime girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)