iOS ve Mac Uygulamaları Önümüzdeki Yıl Birleştirilecek

Fahri Gün 20 Ara 2017 Teknoloji 784  0

Apple’ın iOS ve Mac uygulamalarını birleştirmeyi planladığı ortaya çıktı. Önümüzdeki yıl iOS ve Mac uygulamaları birleştirilmiş halde sunulacak. Bu konuda çalışmalara başlandı bile.

Teknoloji dünyasının popüler şirketlerinden Apple, ürettiği cihazlarda kendi yazılımlarını kullanmakta. iPhone, Mac  gibi çeşitli cihazlarda gördüğümüz farklı yazılımlar ön plana çıkıyor. Söz konusu işletim sistemi için hazırlanan uygulamalar örneğin Mac’te yer alan fare ve trackpad girişini desteklemediğinden ayrı ayrı hazırlanıyorlar. Fakat bu durum önümüzdeki yıl sona erebilir.

Apple‘ın önümüzdeki sene platformların uygulamalarını tamamen birleştirmeyi planladığı öğrenildi. MacOS ve iOS’un yeni uygulamaları ikisi için de çalışabilecek durumda üretilecek ve şu an bulunan hali hazırdaki popüler uygulamalar da tekrar elden geçirilerek iki platformda da kullanılabilir bir hale getirilecek. Bu konuda pek çok soru işareti açığa çıkıyor. Sonuç itibariyle bu işi yapmak oldukça zor. Özellikle arayüz konusunda önemli bir risk alınacak ve aynı zamanda çok meşakatli bir yola benziyor. Apple’ın son zamanlarda sık sık hata yaptığı düşünülürse de önümüzdeki sene Apple için fiyaskoyla sonuçlanabilir. Yine de şimdilik karamsar olmamakta ve gelişmeleri takih etmekte yarar var.

İddialara göre Apple’ın bu yeni planı hakkında test aşamasına geçildi ve test olumlu sonuçlandığı taktirde Haziran ayında resmen duyurulacak ve sonbahar aylarında da işleme konulacak.

Etiketler: , ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)