Instagram’da Kişileri Sessize Alma İşlemi (Detaylı Anlatım)

Fahri Gün 30 Oca 2019 İnternet 389  0

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram’da kişileri sessize alma işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. İçeriğimizdeki adımları uygulayarak kısa sürede yapabilirsiniz.

Fotoğraf paylaşımı ile ilgili günümüzün en önemli sosyal medya uygulaması olan Instagram, yakın çevreniz ve daha fazla çevreye ulaşabilmeniz için müthiş bir etkileşim imkanı sağlıyor. Ancak elbette Instagram’da gün içerisinde çok fazla paylaşım yapılıyor ve takip ettiğiniz bir kullanıcı diğer kullanıcılardan çok daha fazla paylaşım yapıp çok göze battığında onu biraz arka planda tutmak isteyebiliyorsunuz. Çünkü koca bir Instagram’da çoğunluğu aynı kişi tarafından gönderilen benzer gönderilerle karşılaşmaktan rahatsız olabilirsiniz. Bu gibi durumlar için sessize al özelliğini kullanabilirsiniz. Bir arkadaşınız ilginizi çekmiyorsa veya çok fazla paylaşım yapıyorsa, takipten çıkarmadan bildirimleri kesmek, duvarınızda gözükmemesini sağlamak için en iyi yol sessize al özelliğini kullanmaktır. Söz konusu özellik yalnızca Instagram’da değil Twitter gibi diğer ünlü sosyal medya mecralarında da kullanılmaktadır.

Sessize alma nasıl yapılır?

Sessize almak istediğiniz kişinin bir gönderisini görüntüleyin ve sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı butonun üzerine tıklayın. Açılan menüden Sessize Al yazısına bulup üzerine tıklayın. Karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekleri kendi isteğinize göre düzenleyin. Örneğin hikayelerinin görünmesini, yalnızca gönderilerinin gözükmesini istiyorsanız seçenekler arasında ona göre işaretleme yapın. Böylece artık ana sayfanızda ilgili kullanıcının paylaşımlarını ve eğer işaretlediyseniz hikayelerini görmeyeceksiniz.

Karşı tarafa bildirim gidecek mi?

Eğer siz bir kişiyi sessize alırsanız onun bu durumdan haberi olmaz. Çünkü kendisine herhangi bir bildirim ulaşmayacaktır.
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)