Google Earth Tanımı ve İşlevleri

Fahri Gün 27 Eyl 2017 İnternet 1.292  0

Google Earth’ın ne olduğunu, ne işe yaradığını, ne gibi özelliklerinin bulunduğunu anlatıyoruz.

Google Earth, uzun yıllardır bulunan bir Google yazılımıdır. Bu yazılım, dünyada neler olup bittiğini, nasıl yapıların bulunduğunu, kısacası bir yere gitmeden o yeri görüntülemenizi sağlayan bir program. Uydu görüntülerinden oluşturulan Google Earth’da kendi evinizi bile görüntüleyebilmeniz mümkün. Hatta son yıllarda geliştirilen bir teknoloji sayesinde evleri bırakın uydu çekimi sırasında dışarıda olan insanları bile görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Earth, özellikle keşif yapmayı seven, internette gezinmekten ve farklı yerler görmekten hoşlanan, aynı şekilde belgeselerden hoşlanan kişiler için biçilmiş kaftan. Aynı zamanda oldukça da pratik bir uygulama

Programın  işlevlerini kendiniz görmek için uygulamayı Google’ın resmi internet adresinden indirin ve çalıştırın. Uygulama tamamen ücretsizdir. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra nereyi görüntülemek istiyorsanız o yerin ismini sol üst köşede bulunan arama kutucuğuna yazıp klavyenizin Enter tuşuna yazın. Veyahut isterseniz mouse aracılığı ile direkt olarak dünyanın üzerine gelip yakınlaşmak istediğiniz bölgeye yakınlaşarak görüntüleme sağlayabilirsiniz.  Fakat arama kutucuğuna isim yazdığınızda çok daha kolay bulunuyor.

Sonuç itibariyle Google Earth, dünyanın farklı yerlerini görüp kaliteli bir internet gezintisi yapmak isteyenler için harika bir nimet.

Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)