Google Chrome Görev Yöneticisi Ayarları

Fahri Gün 21 Eki 2017 İnternet 417  0

Google Chrome’un kendine has  bir görev yöneticisi var. Yeni içeriğimizde bunu nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows’ta genel bir görev yöneticisi var ve bu görev yöneticisinin bir benzerini de Google, tarayıcısı Google Chrome’a eklemiş. Google Chrome’un görev yöneticisi, fazla yer kaplayan eklenti, sayfa v.b. etkinlikleri kapatmanıza ve böylelikle Chrome’u daha stabil kullanmanıza yarıyor. Özelliğin tek işlevi bu da değil ; Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar bellek kullandığını, ne kadar güç harcadığını ve işlem kimliğini görüntüleyebiliyorsunuz.

  • Google Chrome’da görev yöneticisi ayarlarını açabilmek için ilk olarak tarayıcımızı çalıştıralım ve sağ üst köşede bulunan üst üste üç  nokta  işaretine bir kez tıklayalım.
  • Diğer Araçlar yazısını bulalım ve onun üzerine gelip çıkan seçenekler arasından Görev Yöneticisi yazısına tıklayalım.
  • Görev yöneticisine girdiğinizde ilk olarak en üst kısımda açık olan sayfalar yüklenecek. Alta doğru eklentiler ve  ek metaryeller karşınıza çıkacak. Tüm faaliyetleri sonlandırmak için CTRL + A basılı tutup alttaki İşlemi Bitir butonuna basın.
  • Öte yandan uygulamanın üzerinde iken sağ tık yaparak bilgi edinmek istediğiniz kavramı seçtiğinizde karşınıza pek çok yeni bilgi gelecektir. Uygulamanın temel kullanımı bu şekildedir.
Etiketler:
Kaliteli İçerik Üretmenin İpuçları
Google Play Store’un Yeni Bir Sürümü Çıktı
Facebook Bir Gizlilik Açığının Çok Geç Olmadan Önüne Geçti
Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)