Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor

Fahri Gün 18 Eki 2018 İnternet 520  0

Google Chrome 69 tarayıcısında bulunan bir özellik kullanıncıların azımsanamayacak bir kısmını rahatsız etmişti. Google Chrome 70 hazırlanırken bu unsur göz önüne alındı.

İnternet tarayıcıları hususunda günümüzde en çok kullanılan tarayıcı olan Google Chrome, hem mobil hem de PC platformunda rakiplerinin önünde yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde Google Chrome 69 sürümünün sunulduğuna şahit olmuştuk ve söz konusu sürümdeki bir özellik dikkat çekiyordu. Özelliğe göre tarayıcı üzerinde örneğin Gmail hesabınıza giriş yaptığınızda Google hesabınızı tarayıcı ile otomatik olarak ilişkilendirip tarayıcıya bağlıyordu. Böylece Chrome üzerinde otomatik olarak oturum açmış oluyordunuz.

Söz konusu özellikten rahatsız olan pek çok kullanıcı, bunun kaldırılması gerektiği yönünde Google’a bildiride bulundu. Google cephesinden gelen açıklamada da söz konusu bildirilerin üzerine düşüleceği ifade edilmişti. Görünene göre Google kullanıcıların hassasiyetini dikkate aldı ve otomatik giriş sistemini Chrome 70 sürümü ile birlikte iptal ediyor. Her ne kadar Ayarlar ekranından kapatılabilsede Chrome 69’de bulunan özellik sevilmemiş, kullanıcıların rahatsız olmasına sebebiyet vermişti. Google’ın kaldırma sebebi de kuşkusuz bu.

Chrome 70 ile birilkte artık yalnızca bağlanmış olduğunuz hesaba giriş yapacaksınız yani örneğin Gmail’e giriş yaptığınızda taraycınızda otomatik olarak Google hesabınıza bağlanmayacaksınız ve giriş çıkışlarınız hakkında daha fazla bilgi alacaksınız.

Etiketler: ,
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)