Gmail Gönderilen Maili Geri Alma Yöntemi

Fahri Gün 25 Eki 2017 İnternet 870  0

Gmail hesabınızda birine mail gönderirseniz onu geri alabilmeniz mümkün. Peki bunu nasıl yapacağız? Yeni içeriğimizde açıklıyoruz.

Popüler mail servislerinden Gmail, bildiğiniz gibi bir Google hizmetidir. Google, Gmail için getirdiği maili geri alma özelliği ile gönüllerde taht kurmuştu. Bu özelliği aktif ederek hemen kullanabilirsiniz.

İlk olarak gönderilen maili geri alma özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi anlatalım;

  • Önce tarayıcınızdan Gmail’e girin. Gmail hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede bulunan Çark simgesine yani Ayarlar alanına tıklayın.
  • Göndermeyi Geri Al bölümünü bulun ve orada yazan Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir kutucuğunu işaretleyin.

  • Göndermeyi İptal Etme Süresi şeklinde bir ibare de göreceksiniz. Bu da, maili gönderdikten sonra ne kadar süre içerisinde geri alabileceğinizi ayarlayabileceğiniz bir seçenektir. Kendi tercihinize göre bir süre yazıp devam edin.
  • Sayfanın altında yer alan Değişiklikleri Kaydet alanına tıklayın.

Şimdi de bir kişiye gönderdiğimiz maili geri almayı anlatalım;

Etkinleştirmeyi yaptıktan sonra artık bir kişiye gönderdiğiniz maili geri almaya başlayabilirsiniz. Birine mail gönderdiğinizde iletinizin gönderildiğine dair bir bildirim ekranı gelir. İşte o bildirim ekranında geri alma seçenekleri de karşınıza çıkacaktır. Geri alma seçeneklerini kullanarak belirttiğiniz süre içerisinde işlem yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimizde buluşmak üzere…

Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)