Gboard Uygulamasının GIF Paylaşım Özelliği Yenilendi

Fahri Gün 20 Oca 2018 Teknoloji 354  0

Gboard uygulaması hem tasarımsal hem özellikler açısından elden geçirildi. Söz konusu değişiklik uygulamanın Android ve iOS sürümleri için geçerli.

Google tarafından sunulan klavye uygluaması Gboard’un hem iOS hem Android sürümü bulunmakta. Google, yayımladığı yeni güncelleme ile bu sürümlerde değişikliklere gitti. Yeni GIF hazırlama düğmesi elden geçirilerek yeri değiştirildi. Farklı bir yere konumlandırılan buton artık kullanıcıların daha rahat görebileceği bir konumda. Böylece GIF animasyonları oluşturmak daha kolay bir hale geldi. Söz konusu butonu kullanarak ön ve arka kamera ile görüntü kaydı yapabilir, GIF animasyonu oluşturabilirsiniz.

Döngü özelliği kullanıldığında kullanıcı üç saniye kadar kayıt yapabiliyor. İleri sarma özelliğini kullandıklarında ise bir dakikaya kadar kayıt yapabiliyorlar. 1 dakikalık kayıttan sonra video hızlandırılıyor. Bu şekilde iki farklı kayıt yapabilir ve GIF oluşturabilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz GIF iletilerini arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz.

Google daha önce de GIF konusunda çalışmalar yapmıştı. Şimdi Gboard üzerinde bu konudaki geri dönüşleri test ediyor. Bakalım yapılan yeni değişiklik ile GIF paylaşımları daha fazla kullanılabilecek mi?

Etiketler:
Neflix Kullanıcılarının İşine Yarayabilecek Özel Kodlar
Bir Kulaklık Nasıl Kolayca Temizlenir?
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)