Apple iPad Satışları İle İlgili Önemli Bir Virajı Geçti

Fahri Gün 04 May 2018 Teknoloji 348  0

Teknoloji devlerinden Apple, son iPad hamlesi ile bir anda dikkatleri üzerine çekmişti. Ünlü şirket bu güzel hamlesinin meyvelerini de yemeye başladı.

IDC, Apple iPad satışları ile ilgili olarak bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonucunda Apple’ın iPad konusunda önemli bir başarı elde ettiği ortaya çıktı. iPad, toplam tablet sevkiyatının geçtiğimiz çeyrekte yüzde 24.9 olduğu biliniyordu.

IDC, şimdi 2018 yılının ilk çeyreğine dair iPad satışlarını belgeledi. Araştırmanın sonucunda göre 2018 yılının ilk çeyreğinde geçen çeyreğe göre çok daha fazla iPad satıldı. Elbette sadece satış artışında değil, tablet pazarındaki diğer ürünlere olan ilginin azalmasında da bunun epey etkisi var.

Geçen çeyrekte tablet pazarında yüzde 24.9 orana sahip olan iPad cihazlarının bu son çeyrekteki oranı ise yüzde 28.8 oldu. Bu önemli büyüme, özellikle son iPad modelinin kullanıcılara bütçe olarak da hitap edebilmesi sayesinde gerçekleşti.

Apple böylece pazar payı yüzde 30’un üzerine çıktığı 2014 yılından sonra tam 4 yılın ardından bir kez daha çok büyük bir yükseliş yakaladı. Önümüzdeki günlerde Samsung’a karşı ciddi bir avantaj elde etmiş gözüküyor. Fakat Samsung’un pazardaki gücünü de kesinlikle hafife almamak gerekiyor. Zira Samsung, şu an tablet pazarında işleri en çok yolunda giden şirketlerden biri.

Etiketler: ,
Samsung Health Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler
VLC İçin Pratik Kısayollar
Atlas Aldığı Güncellemeyle 1.5 Sürümüne Kavuştu
Epic Store’a Heyecan Verici Bir Özellik Eklendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)