Android DNS Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 07 Eki 2017 İnternet 535  0

Android işletim sisteminde DNS değişikliği yapmayı detaylı ve yalın bir şekilde anlatıyoruz.

Android işletim sistemine bağlı cihazlarda özgürce dolaşabilmek için IP değiştirmeniz gerekiyor. Mevcut IP’niz izlenmenize ve istediğiniz sitelere girememenize yol açıyor. Peki bu değişikliği nasıl yapacağız?

İlk olarak Ayarlar alanına girin. Ardından Kablosuz seçeneğinin üzerine dokunun. Karşınıza bağlı olduğunuz ağ ve çevrenizdeki diğer ağların listesi gelecek. DNS değiştirmek istediğiniz ağın üzerine parmağınızla bir süre basılı tutun. Ardından Ağı Değiştir yazısına dokunun.

Ağı değiştir alanına girdiğinizde mevcut IP bilgileriniz karşınıza çıkacak. Aynı zamanda ağınızın hızının kaç olduğu, şifreleme türü, bağlantı durumu gibi bilgiler göreceksiniz.

Bu bilgiler arasından en aşağıya inin ve Gelişmiş Seçenekleri Göster yazan yazının yanındaki kutucuğu aktif edin.  Ardından ıPv4 Ayarları bölümünden DHCP’yi Statik olarak değiştirin.

Statik olarak değiştirdikten sonra ıPv4 Ayarları kısmının altına yeni seçenekler eklenecek o seçeneklere inin.  Oradan DNS 1 ve DNS 2 yazılarını bulun ve o kutucuklara değiştirmek istediğiniz yeni DNS adreslerini yazıp kaydedin. Böylelikle işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Eğer yapamazsanız aşağıdaki yorum alanından bize bildirin yardımcı olalım.

Etiketler: ,
Twitch Yayını Sırasında Cinnet Geçiren Ünlü Yayıncı Banlandı
Facebook ve Google’da Konum Paylaşımı Yapma İşlemleri
WhatsApp’ta Konum Gönderme İşlemi
TikTok Üzerinde Fenomen Hale Gelmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)