Denuvo Koruması 2018’de Geri Dönebilmek İçin Elden Geçirildi

Fahri Gün 01 Oca 2018 Oyun 1.001  0

Denuvo koruması 2018 yılında daha güçlü bir şekilde karşımızda. Denuvo sisteminin tekrar elden geçirildiği ortaya çıktı.

Denuvo sistemi için 2017 yılı çok kötü geçti. Özellikle FIFA 16 gibi popüler bir oyunun çok uzun zaman kırılamamasını sağlayan Denuvo, 3DM’nin gazabına uğramıştı ve pek çok oyunda güvenliği sağlayamamıştı. Hatta geçtiğimiz dönemde pek çok popüler oyunda Denuvo korumasının kaldırıldığı açıklanmıştı. Şimdi Denuvo, küllerinden doğmak için tekrar güncelleniyor.

Yeni yılda eski hataları tekrarlamak istemeyen Denuvo geliştiricileri, korsanların güvenlik sistemini kırmak için hangi yöntemleri kullandığını biliyor ve buna karşı ciddi önlemler almışa benziyor. Denuvo, fiilen etkisiz gibi gözüksede hala varlığını sürdürüyor ve düzeltmelerle ücretsiz oyun oynayanlar için tekrar sorun teşkil edebilir.  İddialara göre Denuvo üzerinde yeni benzersiz bir sürüm kullanılmaya başlanıyor. Özellikle açık dünya oyunlarının kırılmasının çok zor hale geleceği belirtiliyor.

Need for Speed Payback ile  Footbal Manager 2018 oyunları şu an Denuvo korulmasının kalesi olarak görülüyor. Sebebi de bu iki popüler oyunun hala korsanlar tarafından kırılamamış olmasıdır. Yeni güvenlik duvarları ile oyunları internette ücretsiz dağıtmak artık daha da zorlaşıyor gibi gözüküyor. Ancak Denuvo’nun en güçlü anında birden darbe yediğini de unutmamak gerekir. Sonuç itibariyle 2018 yılında yine Denuvo ile korsan gruplar arasında yoğun bir mücadele göreceğiz.

Etiketler:
Takıntılı Bir Gamer Olmaktan Kurtulmanın Yolları
Nystagmus Steam’e Giriş Yaptı
Oyunlarda Karşılaşılan 3 Efsanevi Easter Egg
Rise of Kingdoms İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)