Dead or Alive 6 CPU Kullanım Oranıyla Dikkat Çekti

Fahri Gün 02 Mar 2019 Oyun 562  0

Dead or Alive 6’nin sistem gereksinimleri yayınladıktan sonra pek çok oyuncu endişeye kapıldı. Bazı oyuncular açıklanan sistem gereksinimlerinin tam anlamıyla doğru olmadığını düşünürken bazıları da sistemlerini yükseltmeye başladı bile.  

İşlemciler grafik kartlara nazaran oyunlarda daha az etki sahibidir ancak bu durum oyundan oyuna az da olsa değişim gösterebilir. Dead or Alive 6 sistem gereksinimleri açıklandığında işlemci yani CPU tarafı kuşkusuz ki beklentilerin oldukça üstünde idi. Oyunu oynayabilmek için Intel Core i7 8700 gibi oldukça güçlü bir işlemcinin önerilmiş olması oyuncuların aklına iki soru işaretini getirdi.

Optimizasyon sorunu mu bulunuyor?

Bu soru işaretlerinden biri yapımcının paylaştığı sistem gereksinimlerinin abartılı olup olmadığıyla alakalı iken bir diğer soru işareti ise optimizasyon tarafı. Yaşanan son gelişmelere göre Dead or Alive 6 oyununda özellikle CPU performansını etkileyen bir optimizasyon sorunu bulunuyor ve oyun için bu kadar yüksek sistem gereksinimlerinin söz konusu olmasının altında da bu neden yatıyor. 

Güçlü işlemciler dahi %100 seviyesinde çalışıyor

Öte yandan şu ana kadar güçlü işlemciler ile yapılan testlerde de CPU kullanımının hep %100’ü bulması oyuncuları daha çok ürkütüyor. İşemcinin tam yükte çalışması özellikle o.c. yapanlar için bir tehlike arz edebilir. Nede olsa daha fazla ısınacaktır. KOEI Tecmo’nun konu ile ilgili bir yama da yayınlaması bekleniyor. 
Etiketler:
Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)