Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi

Fahri Gün 17 May 2021 Mobil 499  0

Yeni içeriğimizde Zoom toplantılarını nasıl kaydedebileceğiniz hakkında bilgiler vermekteyiz. İşte Zoom toplantılarını kaydetme yöntemi…

Video konferans uygulamalarının kullanımı pandemi süreciyle birlikte epey arttı. Zoom ve benzeri uygulamalar, evden çalışanlar, öğrenciler için büyük katkı sağlamakta olup, internet üzerinden kolayca canlı toplantılar gerçekleştirmeye yarıyor.

Zoom platformu günümüzün en popüler videolu görüşme uygulamalarından biri olup, platform üzerinde yapmış olduğunuz toplantıları kaydedebilme imkanınız da bulunuyor.  Bu işlemi yapabilmek için üçüncü parti uygulamalar ve yerleşik zoom kaydedici özelliği kullanılabilir. Zoom kaydedici özelliği, toplantıları basitçe kaydedebilmeye imkan vermektedir.

Toplantıyı başlatan yöneticiler dilerlerse kayıt özelliğini devre dışı bırakabilir. Yani bu durumda entegre kaydedici ile toplantıyı kaydedebilmenizin mümkün olmadığını, kayıt özelliği kapalı konumdayken üçüncü parti uygulamaların işe yarayabildiğini söylemek gerekiyor. Yine de üçüncü parti programlar, yöneticinin toplantının kaydedilmesi için izin vermediği durumlarda sorun teşkil edebilir.

Zoom toplantılarını kaydedebilmek için ilk olarak uyulamanızın Ayarlar bölümünü açınız ve bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini belirleyin. Ardından girmek istediğiniz toplantıya katılın ve toplantıyı başlatan yönetici kayıt izni vermiş ise alt kısımda yer almakta olan Record seçeneği aktif olarak gözükecek olup, Alt + R klavye kombinasyonunu kullanarak kayıt işlemini başlatabilirsiniz. Kayıt başladığında dilediğiniz an Alt + P kısayolunu kullanarak kaydı duraklatabilir, dilediğiniz an Alt + R kısayolunu kullanarak da otomatik bitirebilirsiniz. Kayıt işlemi bittiğinde toplantı kaydı daha önce belirlemiş olduğunuz yere gönderilecektir.

Etiketler:
WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)