Zararlı Reklamları Engelleme Yöntemi

Fahri Gün 17 Şub 2020 İnternet 328  0

Kötü amaçlı reklamlar cihazlara zarar verebilmektedir. Yeni yazımızda kötü niyetli, zararlı reklamları engellemek için uygulanabilecek yöntemlerden bahsedeceğiz.

Siber dünyada suçluların en fazla kullandığı taktiklerden biri kötü niyetli reklamlarla kullanıcılara zarar vermektir. Virüslerin en fazla bulaştığı alan reklamlardır ancak bu, tüm reklamların engellenmesinin gerektiği anlamına gelmez. Örneğin Adsense gibi güvenilir yayıncılardan alınan reklamların genellikle bir zararı yoktur ve site sahiplerinin gelir elde edebilmesi için reklamların görüntülenmesini sağlamak gerekir. Kötü amaçları reklamlar özellikle küçük işletmelere ve günlük kullanıcılara karşı bazı olumsuz etkilerde bulunur. Kötü amaçlı reklamları engellemek için kullanıcıların uygulaması gereken önemli adımlar vardır.

Antivirüs

İyi bir antivirüs programı kullanmak, kötü niyetli reklamlar aracılığıyla bulaşabilecek virüslere karşı koruma sağlar. Güçlü ve güncel bir antivirüs yükleyin ve internet gezintileriniz sırasında mutlaka aktif olmasını sağlayın. İnternet kalkanlı güçlü bir antivirüs ile cihazınızı koruyabilirsiniz.

Reklam Engelleyici

Zararlı reklamları engellemek adına reklam engelleyici eklentilerden yararlanabilirsiniz. Ancak reklam engelleyici eklentileri tüm internet sitelerinde aktif hale getirmenizi tavsiye etmiyoruz. Yalnızca güvenilir olmadığını düşündüğünüz internet siteleri için aktif edin. Reklam engelleyiciyi mobil cihazlarınızda yazılım olarak yükleyebilirsiniz veya bilgisayarlarda internet tarayıcılarınıza eklenti olarak kurabilirsiniz. Bunlar arasında en popülerinin ise Adblock olduğunu belirtelim.
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)