YouTube’u Reklamsız Olarak Kullanma Rehberi

Fahri Gün 15 Mar 2023 Teknoloji 300  0

Bu içeriğimizde YouTube platformunu reklamsız olarak kullanmak isteyen ancak ücret ödemek istemeyenler için bilgiler veriyoruz.

İnternet üzerinde en çok vakit harcanan platform olduğu bilinen YouTube üzerinde çıkan reklamların kullanıcıları rahatsız ettiği bilinen bir gerçek. Mesela odanızda YouTube’u açıp bir şeyler izlediğiniz bir sırada ani olarak reklam çıktığında ve kumanda o an size uzak olup reklamı atlayamadığınızda sinir olabilirsiniz. Bazen atlanamayan reklamlar da çıkıyor ve onlar daha can sıkıcı oluyor.

YouTube platformunda reklamlardan kurtulmak için uygulanması gereken en kesin yol YouTube Premium servisini kullanmaktadır. YouTube Premium, bizzat YouTube tarafından kullanıcılara sunulan, kullanıcıların reklamsız bir şekilde deneyim yaşamasını sağlayan servistir ancak Premium abonesi olabilmeniz için aylık ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme yapmak istemeyen kullanıcıların başvurabileceği bazı alternatif seçenekler vardır.

Adblock

YouTube üzerinde reklam engellemek için en yaygın uygulama Adblock’tur. Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılar kullanmakta iseniz Adblock eklentisini uygulamaya dahil edebilir, böylece reklamsız video izleyebilirsiniz. Ancak bunun PC platformu ve mobil cihazlar için geçerli olacağını belirtebiliriz.

Mobil cihazlarda reklamsız olarak deneyim yaşayabilmek için özel internet tarayıcıları bulunmakta olup onları kullanabilirsiniz. Bunlardan en yaygın olanlardan biri Opera’dır. Eğer Opera kullanmak istemezseniz Kiwi Browser da kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların dahili reklam engelleme eklentileri bulunmakta ve böylece reklam engellemeyi mümkün bir hale getirmektedirler.

LibreTube

Reklamsız olarak YouTube videoları izlemek için kullanabileceğiniz LibreTube programı, arayüz olarak da avantajlar sağlamaktadır. Yapı itibariyle göz yorulmasını engellemeye yönelik bir arayüz tasarımı sunmakta olan uygulama hem sade hem de hoş bir arayüz yapısı ile beğeni toplamaktadır.

NewPipe

Açık kaynaklı bir program olan NewPipe, uygulama içerisinde herhangi bir reklam içermiyor. Uygulama içerisinden YouTube platformuna bağlanıp reklamsız deneyim yaşayabiliyorsunuz. Uygulama içinden Google hesabına erişim kuramıyorsunuz fakat abonelik aktarma sistemi bulunuyor.

uYouPlus

Android YouTube uygulamasına yönelik bir not eklentisi olan uYouPlus uygulaması, videoları indirip arka planda oynatabilmek, reklamları engelleyebilmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle de videoları arka planda izleme özelliğinin gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

SkyTube

Bahsedeceğimiz bir diğer yazılım da SkyTube olup, hem ücretsiz hem de kısıtlamasız bir YouTube deneyimi sunmasıyla öne çıkmaktadır. Android işletim sistemini desteklemekte olan yazılım açık kaynak kodludur ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. SkyTube, YouTube videolarını daha sonra da izleyebilmeniz için kaydetme özelliğine de sahiptir.

Etiketler: , ,
Doğal Dil İşleme Hakkında Bilgiler
Teknolojide Origami
Grafen Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Türksat 6a’nın Fırlatılmasına Saatler Kaldı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)