YouTube Videoları ve Yorumlar Çocuklar İçin Düzenleniyor

Fahri Gün 23 Kas 2017 İnternet 695  0

YouTube platformundan gelen açıklamada platform üzerinde yer alan videolar hakkında çocuklar için önemli düzenlemelere gidileceği ifade edildi.

Dünyanın en çok kullanılan video izleme platformlarından YouTube’da isteyen herkes ücretsiz profil sahibi olabiliyor hatta video hazırlayıp platforma yükleyebiliyorlar. Buna çocuklar da dahil. Pek çok çocuğun YouTube kanalı bulunuyor ve çeşitli videolar yüklüyorlar. Fakat bu videolara gelen yorumlarda insanlar videoyu hazırlayanın bir çocuk olduğunu bildikleri halde inanılmaz eleştirilerde bulunabiliyor, hakaret ve tahrik suçlarını işleyebiliyorlar.

İşte YouTube ekibi, bu gibi durumları sona erdirebilmek için harekete geçti. Çocukların videolarına gelen yasa dışı yorumlara karşı özel bir koruma başlatılacağı kaydedilerek, bundan sonra bu tarz yorumların yaşanması halinde çocukların yüklediği videolara yorum yapılmasının otomatik olarak kapatılacağını açıkladı.

Öte yandan yine çocuklara yönelik atılan bir adımda:

Çocukların uygunsuz reklamlarla karşılaşmaması için özel önlemler alınacağı ifade edildi. Adsense reklamları kişilerin internet gezintileri ile alakalı olabildiği için aynı bilgisayar üzerinden bağlanan ebeveynin mesela cinsel ürün satan bir siteye girdiğini farzedersek bilgisayarın başına çocuk geçtiğinde de cinsel ürünler ile alakalı reklamlarla karşılaşabilir. Bu konuya nasıl bir önlem alınacağı ise merak konusu ve şimdilik yöntem hakkında belirsizlik sürüyor.

Etiketler:
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)