YouTube Music Doğrudan Çevrim Dışı Olarak Kullanılabilecek

ibrahim KIZILIRMAK 05 Ağu 2017 Teknoloji 878  0

Google bir yandan yeni akıllı telefonlarını geliştirirken bir yandan da yeni seri Android O sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni seri işletim sisteminin getireceği yenilikler bir yana dursun bu süreçte Google’ın uygulamalarında da yeniliklere gideceği de ortaya çıktı. Hatta bir bir Google’ın bu alanda attığı adımları görüyoruz. Google’ın bu konuda attığı ilk adım ise YouTube sistemleri üzerine oldu. YouTube Music olarak bilinen sistemde yapılan değişiklikler ise ilk adım olarak gösteriliyor. Artık kullanıcıların YouTube Music üzerinde çok daha kapsamlı bir kullanım yapacakları belirtiliyor. Sistemin kullanımının nasıl yapılacağından söz edelim.

YouTube Music Nasıl Kullanılacak?

YouTube Music yapılan yeni güncellemeden sonra çevrim dışı müzik oynatma özelliğine sahip olacak. Bu özellik sayesinde eski sistemde olduğu gibi sadece seçilmiş birkaç müzik için geçerli değil istenilen herhangi bir müzik için çevrim dışı oynatma özelliği devreye girmiş olacak. YouTube Music çevrim dışı oynatma özelliği için kullanıcıların tek yapması gereken ise istedikleri müzikleri kütüphanelere eklemek olacak. Çevrim dışı müzik indirmek için yapılması gereken tüm işlemler ise uygulama içerisinden kontrol edilecek.

Yapılması gereken tek işlem ise uygulamanın içerisine seçilen müzikler için “çevrim dışı dinle” özelliğini kullanmak olacak. Bu özelliği kullanan kullanıcıların istedikleri müziği indirmeleri sağlanacak. İstenilen müzik indirilirken de yine kullanıcı seçimlerine göre ses kalitesi belirlenecek.

YouTube Music

3 farklı ses kalitesi seçenekleri içerisinden istenilen kalitede indirilen müzikler daha sonra ise kütüphane bölümünden istenildiği gibi dinlenebilecek. Bunun için bir daha internet bağlantısı kurmak gerekmeyecek. Fakat şunu da hatırlatmak gerekiyor ki ilk etapta bir indirme yapmak gerekli. Kullanıcıların bu indirmeyi yapmadan çevrim dışı olarak müzikleri dinlemesi mümkün değil.

Öncelikle müziğin indirilmesinin gerekmesi mobil veri kullanıcıları için bir sıkıntı olabilir. Bunun yanı sıra telefonunun kablosuz internet bağlantısına sahip olduğunda müziklerinizi indirmeniz ve daha sonra çevrim dışı dinlemek için kendi listelerinizi oluşturabiliyor olmanız ise büyük bir avantaj olarak gösterilebilir. Zaten tanıtımla beraber de bu özellik bir hayli beğeni toplamayı başardı.

PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)