YouTube İzlenme Süresini Artırma Yöntemleri

Fahri Gün 06 Eki 2020 İnternet 228  0

Yeni yazımızda YouTube platformu üzerinde izlenme sürelerini nasıl artırabileceğiniz konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…


Video izleme platformları arasında en popüler medya araçlarından biri olan YouTube üzerinde düşük izlenme süresine sahip olan kanalların izlenme süresini artırabilmek adına uygulamaları gereken yöntemlerin neler olduğuna değineceğiz.


Videoları Oynatma Listelerine Göre Ayarlayın


YouTube kanalınızda oynatma listelerini kullanıp videoları belirli bir düzenle sunmalı, izleyicilerin kanalınızda bulunan daha fazla videoyu keşfetmesini sağlamalısınız. Aynı zamanda videolarınızı bölümlere ayırmanız da fayda sağlayacaktır. Videoları bölümlere ayırdığınız zaman izleyiciler videoları daha kolay bir şekilde izleyebilir.


İlgi Çekici ve Farklı İçerikler


Video içeriklerinizin ilgi çekici olmasına ve farklı içerikler sunmaya gayret edin. Günümüzde çok fazla YouTube kanalı bulunuyor ve neredeyse hepsi kendi kategorilerinde birbirlerinin aynısı olan içerikler sunuyor. Bu da farklı ve ilgi çekici içerikleri daha değerli kılıyor. Ancak bu tarz içerikler yapmaya çalışırken etik değerlere dikkat edilmesi de gerekiyor.


Etkili Başlıklar


Oluşturduğunuz YouTube videolarının başlık kısımları ve açıklama kısımları arama hacmini etkileyen bölümlerdir. Bazen bir video ne kadar iyi olursa olsun kötü bir başlık ve açıklama nedeniyle büyük bir hit kaybı yaşayabilir. Bu unsura da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)