YouTube Araçlarına Veda Dönemi Geldi

ibrahim KIZILIRMAK 22 Tem 2017 İnternet 663  0

Video paylaşım platformları içerisinde herkesin kabul ettiği bir şekilde lider konumda yer aldığı bilinen YouTube, kullanıcı kitlesini her geçen gün biraz daha artırmaya devam ediyor. Google’ın desteğinden sonra bambaşka bir boyuta gelmeye başlayan YouTube, şimdilerde lider olmakla kalmayıp kullanıcı sayılarıyla beraber rakiplerine kapatılamayacak bir fark oluşturmayı başardı.

Tabi ki Google’ın çalışmalarını bir kenara bırakacak olursak YouTube’un bu seviyelere gelmesinin en büyük nedeni tabi ki kullanıcıların paylaşımları. Bir nevi gücünü kullanıcılardan alan video devi giderek büyümeye devam ederken bazı farklı kararlarda almıyor değil. Son olarak YouTube aldığı kararla beraber artık araçlar kullanımını kaldıracağını açıkladı. Peki, bu ne anlama geliyor?

YouTube Araçları Artık Kullanılmayacak

Alınan kararla beraber YouTube üzerinden video eklemesi yapılırken kullanılan araçların artık kullanım dışı kalacağı belirtildi. Bu durumun nedeniyse tabi ki araçların çok basit kaldığının ve artık kullanılmadığının düşünülmesi. Video düzenlemelerinde artık kullanıcıların daha profesyonel araçlar kullanmayı tercih ettiği bu nedenle de ana araçlar kullanıma son verileceği, gereksiz yere uygulamaya ağırlık yapıldığını belirtilen sistemin kaldırılacağı açıklandı.

YouTube

Araçlar kısmını kullanan ve çok fazla video üzerinde bilgisi olmayan kullanıcılar için kötü bir gelişme olarak gösterilse de uygulamanın bu konuda da bazı düzenleme yaptığı ve giriş seviyesi kullanıcılar için ana işlemleri hala uygulama üzerinden sunmaya devam ettiğini belirtelim. Kırpma ve ya ana resim değiştirme gibi işlemleri yine YouTube üzerinden kolayca yapabileceksiniz. Bu temel ögeler için ekstra bir uygulamaya ihtiyaç kalmayacak.

Alınan karar sonrasında sistemin kapatılması içinse Eylül ayının bekleneceği belirtiliyor. Kullanıcılar Eylül ayından sonra artık araçları kullanamayacak. Bunun için yayınlanacak olan güncelleme sonrasında araçlar bölümü tamamen kaldırılacak. Şimdilik pek bir etki yaratmayan haberin, güncellemelerden sonra nasıl tepkiler alacağı da merak konusu. Elbette Google geri bildirimlere de önem verecek gibi gözüküyor. Buna göre karar yeniden gözden geçirilir mi? Bilmek oldukça zor.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)