Xiaomi Redmi 5

Xiaomi Redmi 5 Özellikleri Belli Oldu. İşte Detaylar

ibrahim KIZILIRMAK 14 Tem 2017 Mobil 587  0

Xiaomi, yeni telefonları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Hem özellikleri hem de tasarımıyla büyük oranda beğeni toplayan Xiaomi Mi Mix 6 serilerinden sonra markanın şimdi de bir başka serisi olan Xiaomi Redmi 5 akıllı telefonlarını geliştirmeye başladığı ortaya çıktı.

Hatta gelen son bilgilere göre telefonlar çoktan geliştirildi ve tanıtıma hazırlanıyor. Tanıtıma kısa bir süre kalmasından mı yoksa markanın kaynaklarından gelen bilgilerin değerlendirilmesinden mi bilinmez ama tanıtımdan önce merak edilen tüm Xiaomi Redmi 5 özellikleri de görsellerle beraber ortaya çıktı. Peki, Xiaomi Redmi 5 akıllı telefonları nasıl özelliklere sahip olacak? Hemen detaylara bakalım.

Xiaomi Redmi 5 İddialı Geliyor

Yeni modellerin orta sınıfa hitap edecek modeller olduğunu belirterek başlayalım. Her ne kadar orta sınıf modellerini görecek olsak da bu alanda en iyi modellerle karşılaşacağımızı da hatırlatalım. İlk ortaya çıkan özellikler bu yönde. 5 inç ekran boyutuyla gelecek olan yeni seri akıllı telefonların çözünürlük değerininse Full HD olacağı düşünülüyor.

Xiaomi Redmi 5

Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olacak olan modelin ekran teknolojisi kısmında ise LCD panellerin kullanılması bekleniyor. İşlemci kısmında Snapdragon 630 ve Snapdragon 625 modelleriyle iki farklı telefon sunacak olan markanın, özellikle 630 işlemci serisinde maksimum performans sunulması gündemde. Zaten Qualcomm tarafından yapılan tanıtımlarda da amiral gemisi işlemcileri aratmayacak teknolojilere yer verildiğini görmüştük.

Bunun yanında modellerin teknik özellikleri de işlemci serilerine göre değişiklik gösterecek. Beklenen özellikler şöyle;

Xiaomi Redmi 5 Snapdragon 630 Modeli

Bu modelde yeni işlemcilerle beraber 4 GB RAM bellek miktarı sunulacağı ve 32 veya 64 GB depolama alanı seçimleri kullanıcılara bırakılacağı ortaya çıkan bilgiler arasında. Bu serinin fiyatı 162 dolar ile 192 dolar arasında değişecek.

Xiaomi Redmi 5 Snapdragon 625 Modeli

Daha düşük özelliklere sahip olan bir diğer seride ise 3 GB RAM bellek miktarı ve 16 GB depolama alanı sunulacak. Bu serilerde 126 dolardan 156 dolara kadar fiyat etiketine sahip olacak.

Her iki modelde de aynı ekran boyutu, ayrı arayüz ve Android 7.1.1 sürümünün kullanılacağı görülüyor. Yeni seri akıllı telefonların 3680 mAh batarya, Quick Charge 3.0 hızlı şarj ve 16 MP arka ve 5 MP değerinde de ön kamera kullanımı dikkat çekecek. Tüm bu özellikleriyle beraber yeni seri akıllı telefonların ay sonunda tanıtılması da beklentiler arasında. Oldukça düşük fiyat aralığıyla satılacak olan akıllı telefonların epey bir ilgi göreceğini düşünüyoruz.

 

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)