Xiaomi Redmi 4A Arayüzü 9.2 Güncellemesiyle Yenilendi

Fahri Gün 10 Şub 2018 Mobil 225  0

Redmi 4A akıllı telefonunun MIUI arayüzü ile ilgili güncelleme yapılıyor. 9.2 güncellemesi ile cihaz daha fonksiyonel, yenilikçi bir hale büründü.

Akıllı telefon pazarında son yıllarda önemli ölçüde söz sahibi olan Xiaomi, artık insanların fiyat performans ürünlerine daha çok önem verdiğinin somut örneği. Şirket, yazılım alanında da kendisini gelişirip kendine özgü yenilikler sunarak bunu devam ettirmeyi umuyor. Bu amaçla arayüzünde de sık sık değişikliklere gidiyor.

Yaşanan son gelişmeler Redmi 4A telefonunun MIUI arayüzünde güncellemeye gidildiğini gösteriyor. Söz konusu güncelleme numarası 9.2. Böylece arayüz en güncel sürüme kavuşuyor. Telefon her ne kadar popüler olsada Android Oreo işletim sistemi maalesef bulunmuyor. Android Nougat işletim sisteminin hali hazırda kullanıldığı cihaz, MIUI güncellemesi ile de Nougat 7.1.2 sürümünü kullanıyor.

Güncelleme ile gelen özelliklere baktığımızda da ilk olarak ekranın ikiye bölünebilme özelliği dikkat çekiyor. Pek çok animasyon ve yeni duvar kağıtlarının sunulduğu sürümde aynı zamanda farklı tema seçenekleriniz de var. Pek çok uygulama da elden geçirilmiş. Örneğin takvim ve galeri yenilenmiş.

9.2 sürümü şu an için henüz test aşamasında. Test amaçlı indirilebilir ancak final sürüm çıkmadan çok tavsiye etmiyoruz. Kısa bir süre içinde final sürüm de sunulacaktır. Telefon şu an 650-700 TL arasında değişen fiyatlarla ülkemizde de satılmaktadır.

Galaxy J3 2017 Telefonu Android Oreo Güncellemesi Aldı
İşte Haftanın En Popüler Akıllı Telefonları
Xiaomi MIUI 10 Güncellemesi Hatalara Neden Oluyor
Vestel Venus E2 Go Fiyatı Hakkında Sürpriz Gelişme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)