Xiaomi Redmi 4A Arayüzü 9.2 Güncellemesiyle Yenilendi

Fahri Gün 10 Şub 2018 Mobil 409  0

Redmi 4A akıllı telefonunun MIUI arayüzü ile ilgili güncelleme yapılıyor. 9.2 güncellemesi ile cihaz daha fonksiyonel, yenilikçi bir hale büründü.

Akıllı telefon pazarında son yıllarda önemli ölçüde söz sahibi olan Xiaomi, artık insanların fiyat performans ürünlerine daha çok önem verdiğinin somut örneği. Şirket, yazılım alanında da kendisini gelişirip kendine özgü yenilikler sunarak bunu devam ettirmeyi umuyor. Bu amaçla arayüzünde de sık sık değişikliklere gidiyor.

Yaşanan son gelişmeler Redmi 4A telefonunun MIUI arayüzünde güncellemeye gidildiğini gösteriyor. Söz konusu güncelleme numarası 9.2. Böylece arayüz en güncel sürüme kavuşuyor. Telefon her ne kadar popüler olsada Android Oreo işletim sistemi maalesef bulunmuyor. Android Nougat işletim sisteminin hali hazırda kullanıldığı cihaz, MIUI güncellemesi ile de Nougat 7.1.2 sürümünü kullanıyor.

Güncelleme ile gelen özelliklere baktığımızda da ilk olarak ekranın ikiye bölünebilme özelliği dikkat çekiyor. Pek çok animasyon ve yeni duvar kağıtlarının sunulduğu sürümde aynı zamanda farklı tema seçenekleriniz de var. Pek çok uygulama da elden geçirilmiş. Örneğin takvim ve galeri yenilenmiş.

9.2 sürümü şu an için henüz test aşamasında. Test amaçlı indirilebilir ancak final sürüm çıkmadan çok tavsiye etmiyoruz. Kısa bir süre içinde final sürüm de sunulacaktır. Telefon şu an 650-700 TL arasında değişen fiyatlarla ülkemizde de satılmaktadır.

Honor 7S Akıllı Telefonu A101’e Geliyor
Nubia Z20 İçin Geri Sayım Başladı
Xiaomi Mi A2 Modeline Yeni Bir Güncelleme Sunuldu
Huawei, Apple ve Samsung Arasındaki Savaş Nasıl Gidiyor? İşte Son Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)