Xiaomi Mi A4, Android One Programından Çıkarıldı

Fahri Gün 05 Ağu 2020 Mobil 853  0

Xiaomi Mi A4 ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Telefon Android One programı kapsamından çıkarıldı. İşte detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon geliştiricilerinden Xiaomi’nin bir süredir Mi A4 isimli yeni bir model üzerinde çalıştığı bilinmekte. Söz konusu telefonun Android One projesi ile çıkacağına yönelik de bilgiler bulunmaktaydı.

Android One Nedir?

Android One , giriş seviyesi akıllı telefonların daha hızlı çalışabilmesi için tasarlanan daha hafif bir işletim sistemi olup telefonların performansının daha yüksek olmasını sağlamakta, bunu donanımları çok yormayarak yapmaktadır.

Mi A4 için Android One sürprizi

Gelen son bilgiler Mi A4 akıllı telefonunun Android One projesi kapsamından çıkarıldığını gösteriyor. Bu durumda Mi A4 için yeni bir belirsizlik söz konusu oldu. Bazı sızıntılar telefonda Android One yerine Android 11 ve MIUI 12 arayüzünün kullanılacağı yönünde ancak bu ihtimalin gerçekleşmesi şu an için epey zayıf gözüküyor.

Android One geç kaldı

Android One işletim sistemi projesi sunulduğunda bir amaç da güncelleme sıkıntılarının yaşanmamasını sağlamak idi ancak bu konuda tam olarak başarılı olunamadığı biliniyor. Bunun örnekleri Motorola, General Mobile ve HTC telefonlarında karşımıza çıkmıştı. Mi A4’ün Android One programından çıkarılmış olmasının bir nedeni de bu olabilir.
Etiketler: ,
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)