Xiaomi Mi 9 Satışlarında Son Durum!

Fahri Gün 02 Haz 2019 Mobil 306  0

Xiaomi markası akıllı telefon alanında özellikle son yıllarda yaptığı sıçramayla adından epey söz ettirdi. Ancak şirketin şu günlerde bazı modelleri satmakta zorluk çektiği iddia ediliyor.

Ortaya çıkan raporlara göre Xiaomi, Mi 9 akıllı telefonunu piyasaya sürdükten sonra istediği randımanı alamadı. Ürün ilk etapta Asya pazarında satışa sunuldu ve Türkiye pazarına da gelmişti.

Ürün Türkiye pazarına geç sunulmuştu

Xiaomi, ürünü piyasaya sürdüğü zaman ilk etapta stok sorunu da yaşamıştı. Bu yüzden de Türkiye pazarına gelmesi biraz uzun sürmüştü. Netice itibariyle Mi 9 modeli ilk piyasaya sürüldüğünde epey ilgi gösterilen bir modelken şu sıralar arzın oldukça düşük olduğu iddia ediliyor.

Mi 9 indirime girdi

İddialara göre Mi 9 satışları yavaşladı ve Xiaomi bu durumu düzeltmek için telefonu indirime sundu. Aslına bakarsanız indirime sunulduğu haberi iddianın da ötesinde çünkü Xiaomi az önce bir kampanya gerçekleştirerek telefonu 380 Dolardna satmaya başladı. Yani çok büyük bir indirim döneminin başladığını söyleyebiliriz.

İndirim iddiaları kuvvetlendiriyor

Şirketin Mi 9 fiyatlarını aniden oldukça düşürmesi, telefonun satışlarının yavaşladığı yönündeki iddiaların doğruluk payını kuvvetlentiriyor doğrusu. Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak?
Etiketler: ,
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)