Xiaomi Akıllı Telefon Satışlarında İnanması Güç Bir Artış Yaşadı

Fahri Gün 11 Haz 2018 Mobil 303  0

Akıllı telefon alanının son zamanlarda en fazla dikkat çeken şirketi Xiaomi oldu. Öncelerde Çin pazarında yer bulan ve hızlıca gelişen Xiaomi, ardından dünya çapında ünlü bir hale geldi.  Xiaomi’nin son zamanlarda yakaladığı akıllı telefon satış başarısı adeta dudak uçuklatıyor.

2018 yılına büyük idealler ile giren Xiaomi, şu ana kadar bu ideallerini gerçekleştirmeyi başardı. 2018 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon satışlarında yüzde 88’lik inanması güç bir artış yakaladığı ortaya çıktı. 2017 yılının ilk çeyreğine göre bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 88’lik devasa bir artış yakalayan Xiaomi, böylece dünya pazarına açılmanın meyvelerini fazlasıyla topladı.

Avrupa pazarında da sıklıkla görmeye başladığımız Xiaomi, bizim ülkemizde resmi olarak bulunmasa bile ithalat garantili mallar olarak sunuluyor. Örneğin BİM, A101 gibi mağazalarda kampanyalar dahilinde Xiaomi ürünleri satılıyor. Bu durumda Xiaomi bizim ülkemizde de popüler bir hale gelmeye başladı.

Şirketin bu başarısı elbette rakiplerini rahatsız ediyor. Xiaomi bu zamana kadar yazılım desteği ve fiyat performans hususlarında epey başarılı oldu. Rakipleri şirketi yakalamak ve geçmek istiyorlarsa bu kıstasları göz önünde bulundurmalı ve fedakarlıklar yapmalı. Çünkü insanlar artık sırf marka diye bir telefona ederinden fazla para ödemek istemiyor.

Etiketler: ,
Mi Note 10 Artık Türkiye’de!
Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında Anavatanında Farkı Açıyor
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)