XCom 2 Collection IOS İncelemesi

Fahri Gün 05 Nis 2021 Oyun 283  0

XCom 2 Collection oyununu inceliyoruz. İşte konuya dair detaylar…

PC ve mobil cihazlar için piyasaya sürülen XCom 2 Collection, 2K Games eliyle gelen bir oyun olup strateji türüne hitap etmektedir ve sıra tabanlı bir yapıdadır. Yapım hem PC hem mobil cihazlar için çıksada biz yazımızda mobil cihaz sürümünü ele aldık.

Oyunda önceden büyük bir mücadele içerisinde olduğumuz uzaylılar iyice güçlenmiştir. Ancak XCom ekibi büyük darbeler almasına rağmen pes etmeye niyeti yoktur. XCom 2 yapımında görev işleyişi bölümler halinde ilerlemekte olup her görev sonrasında ana üssünüz dönmekte ve ekip, gerekli mühimmat değişikliğini uygulayıp yeni göreve doğru yola çıkmakta. Üs gelişimi ise mobil cihazlarda oldukça rahat kontrol edilebilecek keyifli bir şekilde sunulmuş.

Oyun içerisinde kendi stratejinize ve ilerleyiş tarzınıza göre ekibinizi özelleştirebiliyorsunuz. Bunu yaparken rakiplerinizin sınıf ve türlerine de dikkat etmeniz gerekmekte olup, hangi sınıfın daha tehlikeli olduğunu anlayabilmek için oyuna biraz kafa yormanız gerekiyor. Amacınız ise minimum hasar ile bölümleri geçebilmek olacak. Yapacağınız yanlış bir hamle hem ekibe büyük darbe vururken attığınız doğru adımlar ise dakikalarca sürecek çatışmaları daha kısa bir sürede tamamlamanıza imkan veriyor.

Görsel itibariyle hem iPad hem iPhone cihazlarında oldukça iyi gözüken oyunu genel olarak 20 – 25 frame aralığında oynamaktasınız. Bu durumda çok akıcı bir deneyim elde edemiyorsunuz. Yani görsel olarak çok iyi gözükmesi bu noktada size sıkıntı çıkarabilir ancak elbette oyunu oynayacağınız iPhone ve iPad sürümüne göre bu noktada daha fazla frame elde etmek de mümkün olabilir.

Mobil sürümü kendisini kanıtlayan işleyişi ile gerçekten de eğlendirecek bir tarzda olmuş ancak ülkemizdeki döviz kuru sebebiyle fiyatının mobil oyunlara göre biraz yüksek kaldığını söyleyebiliriz.

Öne çıkan artıları:

-Dokunmatik ekran ile oynamanın keyifli olması

-Eğlenceli savaş stratejilerinin bulunması

-Düşman çeşitliliği

Öne çıkan eksikliği:

-Optimizasyonu zayıf olup frame problemi yaşatması

İnternet Kafelerin Vazgeçilmez Oyunları
Steam’de Oyun Oynamadan Kart Elde Etme Yöntemi
Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG
Çıkışı 2022 Yılına Ertelenmiş Olan PlayStation 5 Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)