Xbox Patronundan Kötü Haber Geldi

Buğra Özçelik 13 Eki 2017 Oyun 719  0

Xbox‘ın patronu Phil Spencer, 2016 Mart ayından beri resmi olarak çalışma yürüttükleri ve uygulamayı amaçladıkları Cross-Play projesinin hayata geçmesinin zor olduğunu açıkladı. Peki nedir bu Cross-Play projesi?

 

 

Öncelikle Mart 2016’ya dönüyoruz. Microsoft bu tarihte diğer konsollara ve özellikle Sony tarafına açık bir davette bulunmuştu. Amaç ise tüm konsolların aynı platformda çevrim içi oyun oynayabilmesini sağlamaktı. Yani siz Xbox One oyun konsolunuz ile PS4 sahibi bir arkadaşınız ile karşılıklı çevrim içi oyun oynayabilecektiniz. İlk başlarda oldukça büyük ilgi gördü bu davet. Ancak Sony bu konuda ikna edilememiş görünüyor.

Phil Spencer’ın yaptığı açıklamalar ise Microsoft‘un bu konuda Sony ile ne kadar ilerleme kaydettiğini (ya da kaydedemediğini) ortaya çıkarır cinsten. Spencer, Sony ile hala sürekli iletişim içinde olduklarını ve çalışmaları sürdürmeye hevesli olduklarını söylüyor, ancak pek ilerleme kaydedemediklerini ve belki de hiç bir zaman ilerleme kaydetmeyi başaramayacaklarını da ekliyor.

Ancak konsol kullanıcılarının görüşleri ise tamamen farklı. Oyuncular bu iki büyük platformun birleşmesini ve farklı platformlardaki oyuncuların birbirleri ile oyun oynayabilmelerine imkan tanınmasını çok istiyor gibi görünüyor. Microsoft‘un da bu konuda hevesli olduğu aşikar ancak Sony güvenlik gerekçesiyle bu konuya soğuk bakıyor diyebiliriz.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun konsolları çevrim içi oyun konusunda birleşmeli mi? Değerli düşüncelerinizi yorumlarınızda bizlerle paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: , , , , ,
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi
Pawn of the Dead İncelemesi
Little Nightmares 2 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)