Xbox One X

Xbox One X Sonrasında Yeni Bir Konsol Daha Gelecek

ibrahim KIZILIRMAK 14 Tem 2017 Oyun 649  0

Microsoft, Sony’nin yükselişini engellemek ve oyun konsolu alanında yeniden liderliği ele almak için sıkı bir çalışma içerisine girdi. Teknoloji devi sürekli yeni konsollar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yeni nesil konsollardan sonra, oyun konsolları içerisinde en başarılı model olarak gösterilen Xbox One X modelini duyuran ve E3 2017 fuarına damgasını vuran teknoloji devinin, henüz Xbox One X konsollarının satışına geçilmeden, bir nesil sonrası içinde markanın çalışmalara başladığı belirtiliyor. Microsoft tarafından yapılan adımla beraber Xbox One X hemen sonrasında yeni bir konsol daha geleceği ortaya çıktı. Peki, yeni konsolların adı belli mi? Yeni seri konsollar nasıl özelliklere sahip olacak? İşte tüm detaylar.

Xbox One X Sonrası Bir Konsol Daha Geliyor

2019 yılında çıkması beklenen son seri konsolların çalışmalarına şimdiden başladığı ve artık 4K çözünürlük adımlarına ek adımlar atılacağı belirtiliyor. Zaten Xbox One X konsollarında tam anlamıyla 4K teknolojisi destekleniyor olacak.

Xbox One X

Fakat bundan sonra gelecek olan konsollarda 4K desteğinin yanı sıra sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri konusunda da adımlar atılacağı da belirtiliyor. Özellikle sanal gerçeklik teknolojisi konusunda özel sistemlerle gelebileceği belirtilen yeni seri konsolların bunun dışında nasıl yeniliklere sahip olacağı konusundaysa çok fazla bilgi yok.

Yeni Konsolun İsmi Netlik Kazandı

Yeni seri konsolların adının bile netlik kazandığı fakat şu an için markanın stratejileri gereğince açıklanmayacağı da belirtiliyor. Microsoft’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilere göre bu seri Sony’nin PS5 cihazına rakip olarak çıkacak ve Xbox One X konsollarının da üstünde özelliklere sahip olduğu için Sony’nin elinde bulundurduğu pazar payı alınmaya çalışılacak. Bu noktada yeni serinin tanıtımının da yine E3 fuarında yapılması bekleniyor. E3 2019 fuarında yeni bir oyun konsolu kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Arkadaşlarınızla Beraber Oynayabileceğiniz 10 Mobil Oyun
Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu
Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı
Steam 2020 En Çok Satan Video Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)