Xbox One Üzerinde VPN Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 16 Eyl 2019 İnternet 329  0

Günümüzün popüler oyun konsollarından Xbox One’da VPN ayarları nasıl yapılır? Hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde konuya ilişkin detaylı bilgiler veriyoruz.


Microsoft tarafından ortaya konulan Xbox One konsolu, sahip olduğu yeteneklerle adından söz ettirmişti. Günümüzün oyun konsolları internete kolayca bağlanabiliyor ve Wi-Fi yönlendiricilerini kullanabiliyor. Konsolda VPN kullanabilmek için yapılması gereken şey de bir Wi-Fi yönlendirici modem satın almaktadır. Aynı zamanda ExpressVPN alabilirsiniz fakat ekonomik durum yönünden manuel olarak yapmanız gerekiyorsa o halde modem değil de PC kullanarak VPN ağını Xbox One üzerinde değerlendirebilirsiniz.

NordVPN


Bilgisayar aracılığıyla yapmak için ilk etapta ethernet kablosunu bilgisayara takın ve VPN aboneliğine sahip olun. Örneğin NordVPN uygulamasını kullanabilirsiniz. VPN uygulamasını bilgisayara kurduktan sonra Ethernet kablosunu Xbox One cihazına veya bilgisayarınıza takın ve Denetim Masası Ağ ve Paylaşım Merkezini açıp adaptör ayarlarını değiştirin. VPN üzerine sağ tıklayıp Özelliklere girin ve Paylaşım sekmesinde bulunan Diğer Ağ > kullanıcıların bu ağa bağlanmasına izin ver şeklinde uygulayın.
Etiketler: ,
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)