WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri

Fahri Gün 03 Mar 2020 Webmaster 1.173  0

WordPress’e katkıda bulunmayı, WordPress evrenine dahil olmayı hiç düşündünüz mü? İşte bu doğrultuda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz metotlar…

WordPress, gerek açık kaynaklı bir yönetim sistemi olmasıyla gerekse çok sayıda tema ve eklenti için destek sunmasıyla günümüzde hemen hemen her webmaster tarafından kullanılmakta. WordPress bir site oluşturmak için kodlama bilgisi de gerekmemekte. WordPress’e katkıda bulunmak aslında çok basit. Herhangi bir kod bilgisi olmadan da WordPress evreninin bir parçası olabilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yolları sizler için hemen aşağıda sıraladık.

Destek Olun

WordPress sistemiyle alakalı açılmış resmi forumun yanı sıra resmi olmayan pek çok forum da bulunmaktadır. Bu forumlardan birinde destek ekibinde görev alabilirsiniz. Böylece WordPress ile alakalı sorunu olanlara yardımcı olabilir, siz de araştırırken daha fazla öğrenebilirsiniz.

Çeviri Yapın

WordPress için hazırlanan temaların ve eklentilerin çevirilerini yapma görevini üstlenebilirsiniz. Bunun için herhangi bir kod bilgisine sahip olmanıza çoğu zaman gerek yok. Çünkü çeviri için kullanabileceğiniz oldukça pratik eklentiler ve çeşitli bilgisayar programları bulunmakta. Bu tarz çevirilerde bulunup tamamen çevrilmiş bir eklenti veya temayı paylaştığınız zaman önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz.

Topluluğa Dahil Olun

Çeşitli WordPress topluluklarına dahil olarak başkalarıyla bağlantıya geçip etkileşimler oluşturabilirsiniz. WordPress şu an dünya üzerindeki internet sitelerinin %35’i tarafından kullanılmaktadır. Dolayısıyla WordPress topluluklarının gücü epey fazla. Bu bağlamda önemli etkileşimler gerçekleştirerek WordPress topluluklarına dahil olabilmeniz mümkün.

Test Edin

WordPress için hazırlanan eklentiler ve temalar aktif hale getirilmeden önce gönüllü WordPress tutkunları tarafından test edilmektedir. Siz de bu test ekibinin bir parçası olarak eklentiler ve temaların daha iyi hazırlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir kod bilgisine sahip olmanız da gerekmez. Ekibe alımlar zaman zaman açılmakta olup tema ve eklenti inceleme ekibi olarak ayrılmaktadır. İlgili sayfaları kontrol ederek açık olduğunda başvuru yapabilir ve siz de WordPress inceleme ekiplerine katılabilirsiniz.
Türkçe – Rusya Çeviri Araçları
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)