WordPress Aracılığı İle Para Kazanma Yöntemleri

Fahri Gün 30 Eki 2017 Webmaster 710  0

WordPress scripti aracılığı ile nasıl para kazanılabileceğini anlatıyoruz.

WordPress günümüzün en fazla kullanılan internet sitesi scriptlerinden biridir. Para kazanma konusunda da oldukça elverişli bir scripttir. Pek çok insan WordPress aracılığı ile ek iş olarak veya tam zamanlı olarak para kazanabilmektedir. Genellikle serbest zamanlı çalışanlar bu alanda çoğunluktadır. Peki WordPress aracılığı ile para kazanma yolları nelerdir?

Destek Alanı

WordPress’in destek alanı epey yaygın. WordPress destek sitesi oluşturup bu sitede reklamlar vererek para kazanabilmeniz mümkün. WordPress teknik destek ile alakalı internet siteleri genellikle forum scripti kullanmalı. Siz de forum veya isterseniz soru cevap scripti kullanabilirsiniz. Tabii bunu yaparken forum kullanacaksanız bbPress isimli WordPress’in forum scriptini kullanmanızı öneririm. Nede olsa WordPress tabanlı bir site için destek sitesi açtıysanız sitenizin scripti de WordPress olmalı. bbPress, WordPress’te isterseniz eklenti olarak da kullanılabiliyor ve kurulumu epey kolaydır. Aynı şekilde eğer soru cevap sistemi kullanacaksanız da yine önce WordPress kurup eklenti olarak bir soru cevap eklentisi bulup ekleyin. WordPress için özel üretim pek çok ücretli ve ücretsiz soru cevap eklentisi vardır.

E-Ticaret

WordPress scriptlerinde de e-ticaret yapabilirsiniz. Esasen WordPress tam olarak e-ticaret uyumlu bir script değil. Fakat gerekli temaları ve eklentileri edindikten sonra WordPress bir sitede e-ticaret yapmamanız için bir engel yok.

WordPress Tema – Eklenti Yapmak

Günümüzde WordPress eklenti ve tema yönünden inanılmaz zengin bir script. Binlerce teması ve eklentisi var. Bunlardan bazıları ücretli iken bazıları ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer WordPress tema veya eklenti üretebilirseniz bu işten para kazanabilmeniz mümkün. Günümüzde pek çok firma bu işten önemli bir gelir elde ediyor.  Çünkü WordPress tüm dünyaca bilinen çok popüler bir script. İnsanlar temalara ve eklentilere çok ilgi gösteriyorlar.

WordPress SEO Uzmanlığı ve İçerik Üretimi

Günümüzde WordPress alanında uzman olan pek çok SEO uzmanı ve içerik yazarı var. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz. Tabii bunları olmak için belli kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor; Mesela SEO uzmanı olmak istiyorsanız bu işten gerçekten anlamalısınız ve WordPress alanında özel SEO tekniklerini bilmelisiniz. Öte yandan WordPress içerik editörü olmak istiyorsanız da bu alanda faydalı içerikler yazacak kadar uzman olmanız ve içerikleri akıcı, düzgün bir dille yazmanız gerekiyor.

Ücretli Üyelik Sistemi Kullanmak

WordPress scripte sahip sitenizden para kazanmak için ücretli üyelik sisteminden yararlanabilirsiniz. Sitenizdeki içerikleri ücretli sunabilmeniz için pek çok eklenti var. Bunları edinerek sitenizdeki içeriklerden faydalanmayı ücretli hale getirebilirsiniz. Günümüzde ücretli içeriklere Google tarafından belli bir kısıtlama uygulanıyor. Fakat önümüzdeki süreçte ücretli içeriklerin arama motorlarında daha fazla çıktığına şahit olabilirsiniz.  Bu konuda bazı çalışmaların olduğu iddia ediliyor.

Etiketler: ,
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)