Wondershare Anireel İnceleme

Fahri Gün 05 Oca 2023 Teknoloji 567  0

Bu yazımızda basit ve kapsamlı bir animasyon programı olan Wondershare Anireel ile ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Wondershare Anireel programı, sunum videoları veya belirli bir amaç ile ilgili dört dörtlük bir animasyon hazırlamak isteyenler için kullanılabilecek olan yazılımlar arasında yer almaktadır. Bu noktada program önemli kolaylıklar taktim etmektedir.

Özellikle 2010 yılından sonra görsel içeriklerin popülerliğinin ciddi manada arttığını biliyoruz. Toplantı ve benzerlerinde yapılan sunumlar büyük oranda etkilendi ve önem kazandı.  Bu noktada sunumunuzu görsel yoldan etkileyici hale getirmek için veya hayallerinizdeki animasyonları oluşturmak için animasyon programlarından faydalanabilirsiniz.

Öncelikle Wondershare Anireel’in ücretsiz olarak kullanılabildiğini, çizimle uğraşmadan animasyon yapmak için imkan tanımakta olduğunu söyleyebiliriz. Arka planı da istediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlamakta ve sunumunuzu daha bilgilendirici hale getirmeniz adına kullanışlı özelliklere sahiptir.

Gayet kolay bir arayüzü bulunan programı açtığınızda çok sayıda animasyon karşınıza çıkmakta olup, programı açtığınız zaman önünüze gelmekte olan şablonlardan birinin üzerine tıklayınız ve animasyonun ön izlemesinde Use this template butonuna tıklayıp devam ediniz. Şablon indirilene kadar bekleyiniz ve ardından çalışma ekranına geçiniz. Dilerseniz bunu yapmak yerine New Project yazılı seçeneğinin üzerine tıklayıp sıfırdan çalışma ekranı da açabiliyorsunuz.  

Program yerleşik ses kaydı özelliğine sahip. Böylece programdan çıkmadan kendi sesinizi kayıt altına alma imkanınız var ve bunu animasyona da dahil edebiliyorsunuz. Program şablon bakımından da çeşitlilikler sağlamaktadır. Şablonlar da bazı kategorilere ayrılmaktadır. Bunlardan başlıcalarının Office, Roligion, Openings v.b. olduğu söylenebilir. Office kategorisinde ofis ortamını barındırmakta olan şablonlar bulunmakta olup, genelde ofiste çalışanlara yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Mesela Industries kategorisi ise hastane, otel, metro , tren yolu istasyonu v.b. bulunabilmektedir.

Program karakter hususunda çok fazla seçenek sunmakta olup, bu seçeneklerle sınırlı kalmak zorunda da olmuyorsunuz çünkü animasyon programı karakterleri istediğiniz gibi özelleştirmeniz için imkan tanımaktadır. Program içerisinde müzik ve ses efekti bakımından pek çok çeşitlilik bulunmakta olup, müzikleri indirmeden önce çalma butonuna basıp dinlemenize imkan tanımaktadır. Beğendiğiniz taktirde yanında yer alan indirme simgesine basarak indirip çalışmanıza dahil edebilirsiniz. Ses kaydetmek için de mikrofon simgesine basabilir, harici programa gerek olmadan animasyon oluştururken ses kaydı sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Programda sunumu daha etkileyici bir hale getirmek için veya keyifli animasyonlar oluşturabilmek maksadıyla gereken tüm imkanlar sağlanmakta olup, çok sayıda alternatifi olmasına rağmen onu ayıran iyi özelliklerin olduğunu, gerek basitliği ve profesyonelliği bir arada sunabilmesi gerekse kendi animasyonunu hazırlamak isteyip çizimle uğraşmak istemeyenler için biçilmiş kaftan olarak öne çıkıyor.

Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)