Wo Mic Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 26 Mar 2022 Bilgisayar 369  0

Yeni yazımızda akıllı telefonunuzu adeta bir bilgisayar mikrofonu olarak kullanmanıza imkan sağlamakta olan Wo Mic hakkında bilgiler veriyoruz.

Bilgisayarlar mikrofon performansı konusunda pek başarılı olmayıp, harici mikrofonlara çok para ödemek yerine Wo Mic uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzun mikrofonunu bilgisayarınız için kullanmanız mümkündür. Bu noktada Wo Mic , kullanıcıları büyük masraflardan kurtarabilir.

Günümüzde kaliteli akıllı telefonlar sahip oldukları güçlü mikrofonlar ile etkileyici performanslar sunmaktadır. Bu durum bilgisayar gibi cihazlarda da kullanılabilir. Wo Mic uygulaması da bu amaca hizmet edebilen uygulamalardan biridir. Temiz bir ses aktarımı sağlamakta olan Wo Mic, profesyonel kayıt yapabilecek kadar güçlü ses deneyimi elde edilmesine imkan tanıyabilmektedir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen bir program olan Wo Mic’i kullanabilmek için uygulamayı hem bilgisayarınıza hem de akıllı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Ugulamayı indirirken resmi kaynağından indirmenizi, güvenilir olmayan kaynaklardan indirme yapmamanızı öneririz.

Telefonunuzu bir mikrofon olarak kablosuz veya kablolu bir şekilde bilgisayar üstünden kullanmaya imkan tanımakta olan Wo Mic, Zoom, Skype ve daha pek çok görüntülü sohbet uygulamasıyla uyumlu çalışmaktadır. Aynı zamanda popüler oyun canlı yayın platformlarından Twitch üzerinde de başarılı bir şekilde çalışabilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Wo Mic nasıl kullanılmaktadır?

Wo Mic uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak bilgisayarınıza ve Android cihazınıza güvenilir kaynaktan indiriniz. Sonrasında bilgisayarınızdan uygulamayı açınız ve bağlantı türünüzü seçiniz. Sonrasında telefonunuzdan da mobil uygulamayı açınız ve bağlantı türünü seçiniz. Mikrofon modunu seçerek mobil uygulamadan aktarım işlemini başlatınız. Ardından da masaüstü uygulamadan aktarımı aktif ediniz. Böylece hazır hale gelecektir.

Wo Mic uygulamasını kablosuz bağlantı ile kullanmak için Wi-Fi ağından veya Bluetooth teknolojisinden yararlanabiliyorsunuz.  Kablolu bağlantı için ise telefonunuzun USB kablosunun bilgisayara bağlanması gerekiyor.

Eğer Windows işletim sisteminizde Wo Mic uygulaması aktif olmuyor ise o halde Aygıt Yöneticisi bölümüne girerek Wo Mic uygulamasının kontrolünü sağlayınız. Ses ayarları olarak kullanmakta olduğunuz mikrofon seçeneğinde Wo Mic seçeneğini tercih ediniz.

Wo Mic kullanarak elde edeceğiniz pek çok avantaj olacaktır. Tıpkı gerçek bir mikrofon gibi çalışması, tüm bilgisayarlar ile uyumluluk göstermesi, gecikme süresinin oldukça az olması,  USB, Bluetooth, Wi-Fi ve Wi-Fi direct gibi pek çok farklı bağlantıyı desteklemesi onun öne çıkan fonksiyonlarındandır.

Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)