Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi

Fahri Gün 26 Haz 2019 Bilgisayar 167  0

Günümüzün en fazla kullanılan işletim sistemlerinden Windows 10’u daha hızlı bir şekilde başlatmak için ne yapmanız gerekir? Hazırladığımız yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim göstermekteyiz.

Bilgisayar kategorisinde en fazla Windows işletim sistemi kullanıyor. Yazılımın son sürümü ise Windows 10. Bu sürüm epey uzun bir süredir Windows’un son versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.
Windows işletim sistemi her ne kadar epey yaygın olsa ve hızlı bir başlangıç süresine sahip olsada bazı kullanıcılar açılış süresini hala yeterli bulmuyor veyahut bazı sorunlar nedeniyle bilgisayarları hala yavaş çalışıyor. Peki Window 10’u daha hızlı başlatmak için neler yapmak gerekiyor?

İşleme geçelim


İlk olarak Başlat menüsünün üzerine sağ tıklayın ve Güç Seçeneklerini seçip Ek Güç Ayarları sayfasına girin. Daha sonra Güç Düğmesinin Neler Yapacaklarını Seçin sekmesine tıklayıp Kapatma Ayarları başlığı altında Hızlı Başlatmayı Aç (Önerilen) kutucuğunu işaretleyin. Eğer kutu işaretlenmemişse ‘Şu an da kullanılmayan ayarları değiştir” seçeneğine tıklayıp Hızlı Başlatmayı Aç(Önerilen) kutucuğunu işaretleyip kaydedip çıkın.

İkinci yöntem:


Uygulayabileceğiniz bir başka yntem de Görev Yöneticisi aracılığıyla hızlandırma yapmaktır. Bunun için yapmanız gereken ilk şey görev yöneticisi penceresini açıp Daha Fazlası’na tıklayarak genişletilmiş pencereyi açmak. Sonrasında Başlangıç sekmesine girin. Bilgisayar ilk başlatıldığında hangi uygulamalar arka planda çalışıyorsa onları sağ tıklayıp devre dışı bırakın. Hangi uygulamaları devre dışı bırakacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Başlangıç Etkisi yerinden uygulamaların başlangıç açılış hızına ne kadar etki ettiğini görerek ona göre bir seçim yapabilirsiniz.
Eskiyen Bilgisayarınızı Atmak Yerine Değerlendirebilirsiniz
Laptop Fanının Fazla Ses Çıkarmasını Engelleme Yöntemi
Windows 10’u USB Belleğe Kurma Yöntemi
Web Kamerayı Hangi Uygulamaların Kullandığını Tespit Etme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)