Windows Güncellemelerini Kaldırma Yöntemi

Fahri Gün 26 Ağu 2020 Bilgisayar 330  0

Yeni içeriğimizde Windows güncellemelerini nasıl kapatabileceğiniz konusuna değiniyoruz. İşte habere ilişkin detaylar…

Bilgisayar kategorisinde epey yaygın olarak kullanılan Windows işletim sistemi zaman zaman otomatik olarak güncelleştirilmektedir. Eğer bir güncellemeden sonra bazı sorunlarla karşılaştıysanız veya güncellemeden memnun kalmadıysanız eski sürüme alma gibi bir imkanınız bulunuyor. Bunun için uygulayabileceğiniz adımlar var.

Windows güncellemelerini kaldırmak:

İlk olarak Başlat menüsünü ve menü içerisinden Ayarlar kısmını açın. Ardından Güncelleştirme ve Güvenlik menüsüne girip Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle seçeneğine tıklayınız. Sonrasında Güncelleştirmeleri Kaldır komutuna tıklayıp açılan bölümden son yüklenen güncellemeyi seçip kaldırın.

Güncellemeleri kaldırırken dikkat!

Yayınlanan güncellemeler genellikle güvenlik hususunda telefonu daha iyi bir seviyeye getirdiği için önem arz etmektedir. Dolayısıyla size sorun çıkarmayan bir güncellemeyi de kaldırmanızı tavsiye etmediğimizi uyarı olarak belirtelim. Aynı zamanda sorunlu güncelleme bir süre sonra tespit edilip yeni güncelleme de yayınlanabilmektedir. Bunu da göz önünde bulundurmakta ve takip etmekte yarar var.
Lenovo Legion Y9000P Ekranıyla Dikkat Çekiyor
Telefon Kullanmadan Bilgisayarda WhatsApp Açma Yöntemi
Oyuncu Bilgisayarlarında Bulunması Gereken 5 Ücretsiz Yazılım
Speccy Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)