Windows 7 Sahipleri Artık Güncel Bir Antivirüs Kullanmak Zorunda

Fahri Gün 17 Mar 2018 Bilgisayar 365  0

Microsoft’un yaptığı yeni bir düzenleme ile birlikte Windows 7 sahipleri güncel bir bilgisayara sahip olabilmek için son sürüm antivirüs programlarını kullanmak durumunda. Peki neden? İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak gösterilen Microsoft, Windows 7 ile ilgili olarak önemli bir karar verdi. Spectre açığı ile ilgili olarak Windows 7 için güncellemeler sunan Microsoft, bu güncellemelerden yararlanılabilmesi için kullanıcının Windows 7 ile uyumlu güçlü ve güncel bir antivirüs kullanmasını istiyor.

Bunun altında yatan sebep ise yayınlanan bazı güvenlik güncellemelerinin antivirüs programlarının sürümleri ile uyumlu çalışmaması. Bu sorunu giderebilmek için de uyumlu güncel bir antivirüs programının kullanılması gerekiyor. Microsoft’un bu uyarısı sadece kullanıcılar için geçerli değil. Aynı zamanda antivirüs yazılımı geliştiricileri de bu konuda uyarıldı ve antivirüs yazılımlarını bir kayıt anahtarı ekleyerek güncellemelerini istedi.

Genel olarak bilgisayarınızın yayınlanacak olan güncellemelerde hata vermemesi için güncel ve iyi bir antivirüs kullanmanız gerekli. Artık Microsoft’un kullanıcılara Windows 10 önerdiğini de hatırlatalım. En güncel işletim sistemi olan Windows 10’u kullanmanın daha sağlıklı olacağı aşikar. Çünkü yazılımcılar en popüler ve en son çıkan sürüm olan Windows 10’u daha çok ön planda tutuyor.

Dizüstü Bilgisayarı Oyunlar İçin Daha Performanslı Hale Getirme Yöntemleri
Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)