Windows 11 Bellek Bütünlüğü Özelliğini Devre Dışı Bırakma Yöntemi

Fahri Gün 10 Eki 2022 Bilgisayar 394  0

Yeni yazımızda Windows 11 işletim sisteminde bellek bütünlüğünü devre dışı bırakmak adına kullanabileceğiniz yöntemlere değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden Windows 11 üzerinde bellek bütünlüğü özelliğinin oyuncuları rahatsız edebildiği keşfedilmiştir. Bu durum Microsoft tarafından yapılan bir duyuru ile doğrulandı ve bunun akabinde pek çok oyuncu Windows 11 güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmanın yolunu arıyor.

Bellek bütünlüğü özelliği yüklenen sürücülerin daha güvenilir olmasını sağlamaya yardım etmekte olan bir unsur. Sisteminizi kötü amaçlı saldırılara karşı korumak noktasında fayda sağlamakta.

Windows 11 üzerinde bulunan bellek bütünlüğü ve sanal makinesi platformu VMP , oyunlardaki performansa olumsuz olarak etki edebilmekte. Ancak Microsoft bu ayarları devre dışı hale getirmenin sistemi saldırılara karşı savunmasız hale getireceğine de inanıyor. Yine de yapılan testler sonucunda oyun performansının net olarak zarar görmesi nedeniyle özelliği kapatmak isteyen oyuncular bulunuyor. Peki bellek bütünlüğü özelliği nasıl devre dışı hale getirilebilir?

Windows 11 Bellek Bütünlüğünü Devre Dışı Bırakma Yöntemi:

İlk olarak Başlat bölümüne Çekirdek Yalıtım yazınız. Ardından çıkan sonuca tıklayınız. Açılan ekran içerisinde aktif halde yer almakta olan Bellek Bütünlüğü özelliğini kapatınız. Bu işlemi uygulamanızın ardından sisteminizi yeniden başlatınız. Böylece devre dışı bırakma işlemini tamamlamış olursunuz.

BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)